Weryzm benedyktyński... w galerii ZSP

 W galerii Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie otwarta zostanie 7 listopada o godzinie 17.00 wystawa prac Magdaleny Sary Krawczyk „Weryzm benedyktyński i ja”. To pierwsza indywidualna wystawa autorki, która jest studentką trzeciego roku Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

 

„Weryzm benedyktyński i ja” to tytuł wystawy, której wernisaż odbędzie się 7 listopada o godzinie 17.00 w galerii Zespołu Szkól Plastycznych w Tarnowie.

Autorką prac jest Magdalena Sara Krawczyk, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Tarnowie na kierunku meblarstwo artystyczne w pracowni Stanisława Chmiela. Obecnie jest studentką trzeciego roku na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
Artystka, urodzona w Tarnowie, dzieciństwo spędziła w Niemczech na malowniczej wyspie Borkum na Morzu Północny jak i w Wenecji gdzie często odwiedzała dziadków. Od ulubionej fotografii, historii sztuki, rzeźby, rysunku, tkactwa, mozaiki, ceramiki, malarstwa, po muzykę i film, to niewielki wycinek z tego czym pasjonuje się młoda autorka.
Wystawa prezentuje prace, które powstawały bez myśli o ich publicznej prezentacji, dlatego też ich intymny charakter. To pierwsza indywidualna wystawa w karierze Magdaleny Sary Krawczyk.

05.11.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |