Zmiany w Mościcach

 W poniedziałek, 6 listopada, trwający remont ulicy Kwiatkowskiego obejmie odcinek równoległy do zajezdni autobusowej. Zaplanowana zmiana organizacji ruchu dotyczyć będzie nie tylko kierowców, ale także pasażerów popularnej „dziewiątki”.

 

W najbliższy poniedziałek, 6 listopada o godzinie 7.00, w związku z remontem ulicy Kwiatkowskiego, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na terenie placu manewrowego w Mościcach. - Samochody, jadące od strony miasta w kierunku Wierzchosławic i wjazdu na autostradę, pojadą przez zajezdnię autobusową, jezdnią manewrową przy pierwszym peronie, a w kierunku powrotnym jezdnią ulicy Kwiatkowskiego – mówi Artur Michałek z tarnowskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

W zależności od etapu prac, ruch w stronę miasta będzie się odbywał północną lub południową jezdnią ulicy. Na skrzyżowaniu ulicy Kwiatkowskiego z ulicą Czerwonych Klonów ruchem ręcznie będą kierować uprawnieni do tego pracownicy firmy, która remontuje ulicę Kwiatkowskiego. - To może ułatwić przejazd kierowcom, zwłaszcza w pierwszych dniach po wprowadzeniu zmian – zapowiada Artur Michałek.

Przez teren zajezdni samochody pojadą peronem przeznaczonym obecnie dla miejskich autobusów linii nr 9, a autobusy „dziewiątki” przeniosą się na miejsca postojowe, znajdujące się w północnej części zajezdni, w bezpośrednim sąsiedztwie Zakładów Azotowych. - Nie będzie możliwości skorzystania ze znajdujących się tam miejsc parkingowych, apelujemy też do kierowców o ich opuszczenie i przepraszamy za niedogodności – mówi Artur Michałek. Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie, który przygotował zmiany w organizacji ruchu informuje również, że prowadzący przez zajezdnię objazd będzie obowiązywał do czasu zakończenia remontu ulicy Kwiatkowskiego. - Chcemy w ten sposób zapewnić możliwość przejezdności po jednym pasie w każdym kierunku, stąd wprowadzane przez nas zmiany. Prosimy kierowców i pieszych o szczególną ostrożność.

05.11.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |