Miła niespodzianka w Poznaniu

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pokonały w wyjazdowym meczu I ligi siatkówki Eneę Energetyk Poznań 3:1. Tarnowianki awansowały na szóste miejsce w tabeli, a w następnym meczu zmierzą się 11 listopada z Radomką Radom.

Dużo radości sprawiły kibicom siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów, pokonują w spotkaniu I ligi wyżej notowany zespół Enei Energetyka Poznań 3:1.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodyń. Jeszcze w końcówce pierwszego seta poznanianki prowadziły 23:22, ale nie zdobyły już więcej punktów w tej partii, wygranej ostatecznie przez tarnowianki 25:23.

W drugim secie przebieg gry wyglądał zupełnie inaczej. Gospodynie miały przez cały czas bezpieczną przewagę i kontrolowały wydarzenia na boisku. Pierwszą piłkę setową miały przy stanie 24:16, a cała partia partia zakończyła się wygraną Enei 25:17.

W kolejnym secie trwała wyrównana walka. Znowu gospodynie miały w końcówce przewagę, prowadziły 23:22, by przegrać 24:26.

Czwarta partia rozpoczęła się od prowadzenia tarnowianek 3:0, ale gospodynie odrobiły straty i wynik znowu rozstrzygał się w nerwowej końcówce. Poznanianki miały piłkę setową, ale kiedy wydawało się, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie piąta partia, tarnowianki najpierw doprowadziły do remisu, by zwyciężyć ponownie 26:24.

Zespół z Tarnowa ma po tej wygranej dziewięć punktów zdobytych w sześciu spotkaniach i zajmuje w tabeli I ligi szóste miejsce. W następnej kolejce, 11 listopada, Grupa Azoty PWSZ zagra w Tarnowie z Radomką Radom.

Enea Energetyk Poznań – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 1:3 (23:25, 25:17, 24:26, 24:26)