Smutek w Mościcach

Piłkarze Unii Tarnów doznali kolejnej porażki w meczu ligowym. Tym razem tarnowianie ulegli w Mościcach Chełmiance Chełm 1:3. Unia zajmuje w tabeli III ligi 16 lokatę, z 12 punktami zdobytymi w 15 spotkaniach. Za tydzień tarnowianie zagrają na wyjeździe z Wólczanką Wólka Pełkińska.

Mimo prowadzenia 1:0 piłkarze tarnowskiej Unii przegrali na własnym boisku mecz ligowy z Chełmianką Chełm 1:3.

Tarnowianie dobrze rozpoczęli spotkanie, nie pozwalali rozwinąć skrzydeł gościom, sami zaś często przeprowadzali akcje ofensywne. Efektem był gol zdobyty przez Damiana Luberę w 33 minucie. Zawodnik Unii ograł obrońców, wyszedł na czystą pozycję i precyzyjnym uderzeniem dał gospodarzom prowadzenie.

Po stracie bramki inicjatywę przejęli goście. Już kilka minut po bramce Lubery Chełmianka wyrównała, po golu z rzutu karnego, podyktowanego za faul Wierzchowca na Prytulaku. Skutecznym strzelcem okazał się sam poszkodowany.

Jeszcze przed przerwą padł drugi gol dla przyjezdnych, którzy nadal przeważali na boisku. W 40 minucie po uderzeniu głową Kompanickiego piłka trafiła w słupek bramki Unii. Dwie minuty później po uderzeniu Prytulaka i interwencji Bartłomieja Banka do piłki doszedł Banaszek, który skierował ją do siatki.

W drugiej połowie tarnowianie zagrali lepiej i odważniej, próbując odrabiać straty. Niestety, w 54 minucie stracili kolejnego gola, po uderzeniu z rzutu wolnego Kompanickiego. Goście mieli jeszcze jedną wyśmienitą okazję - w 66 minucie Prytulak nie wykorzystał rzutu karnego, tym razem jego uderzenie obronił Banek.

Tarnowianie w 15 spotkaniach zgromadzili 12 punktów i zajmują w tabeli III ligi 16 miejsce. Za tydzień Unia zagra na wyjeździe z Wólczanką Wola Pełkińska.

Unia Tarnów – Chełmianka 1:3 (1:2)

Bramki: Lubera (33 min.) - Prytulak (37 min.), Banaszak (42 min.), Kompanicki (54 min.)
Żółte kartki: Bartkowski, Węgrzyn, Lubera, Ściślak - Jabkowski, Maliszewski, Banaszak, Kobiałka

Unia: Banek - Wierzchowiec (46 min. Jamróg), Więcek (55 min. Biały), Bartkowski, Węgrzyn, Łazarz, Orlik (58 min. Wrzosek), Lubera, Ściślak, Sojda, Zawrzykraj (77 min. Nytko)

Sędziował: M. Nowak (Stalowa Wola), widzów: 300