Rozstrzygnięcie w doliczonym czasie

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza wygrali ważne spotkanie ligowe z Piastem Gliwice 2:1. Wszystkie bramki padły w czasie ostatnich 10 minut spotkania, a wcześniej goście nie wykorzystali m.in. rzutu karnego. Zespół z Niecieczy z 16 punktami na półmetku zasadniczej rundy rozgrywek zajmuje w tabeli LOTTO Ekstraklasy 13 lokatę. W 16 kolejce, za dwa tygodnie, niecieczanie zagrają na wyjeździe z Jagiellonią.

Kolejny ważny dla układu tabeli mecz rozegrali w Niecieczy piłkarze Bruk-Betu Termaliki. Tym razem niecieczanie pokonali Piasta Gliwice 2:1.

Początek spotkania należał do gospodarzy, ale pierwszą poważną sytuację podbramkowa stworzyli w 24 minucie goście, gdy Mucha wybił piłkę nogami po strzale Valencii. Do końca pierwszej połowy inicjatywa należała do niecieczan, jednak kolejne ataki i strzały na bramkę Piasta skutkowały jedynie kolejnymi rzutami rożnymi. Goście jeszcze raz przed przerwą powinni objąć prowadzenie, ale w 40 minucie Papadopulos nie trafił w piłkę stojąc kilka metrów przed bramką, a próbujący wykończyć akcję Rugasević uderzył obok bramki.

Po przerwie gra wyglądał podobnie. Gospodarze przeważali, goście rzadko, ale groźnie kontratakowali. W 64 minucie niecieczanie znowu mieli sporo szczęścia, gdy do bramki nie trafił w doskonałej sytuacji Mak. Cztery minuty później sędzia podyktował rzut karny dla Piasta, za faul na Jankowskim. Piłkę, uderzaną z 11 metrów przez Papadopulosa, wybił jednak Jan Mucha i wynik nie uległ zmianie.

Gole padły wreszcie w ostatnich minutach meczu. W 82 minucie ręką w polu karnym zagrał Rugasević, a skutecznym egzekutorem karnego okazał się Łukasz Piatek.

Gospodarze cieszyli się prowadzenia przez 10 minut. W doliczonym czasie gry po podaniu Jagiełły głową trafił do bramki Bruk-Betu Papadopulos. Chwilę później, również uderzeniem głową po dośrodkowaniu Gergela, wynik meczu ustalił Bartosz Śpiączka.

Rozgrywki LOTTO Ekstraklasy osiągnęły półmetek rundy zasadniczej. Po 15 spotkaniach drużyna z Niecieczy ma 16 punktów i zajmuje w tabeli 13 pozycję. W 16 kolejce, 17 listopada, niecieczanie zagrają w Białymstoku z Jagiellonią.

Bruk-Bet Termalica - Piast Gliwice 2:1 (0:0)

Bramki: Piątek (82 min.), Śpiączka (90 min.+4) - Papadopulos (90 min.+3)

Żółte kartki: Stefanik - Papadopulos, Rugaević, Dziczek

Bruk-Bet: Mucha - Szeliga (61 min. Fryc), Kupczak, Putiwcew, Mikovič, Jovanović (67 min. Stefanik), Mrozik, Miśak (62 min. Gergel), Piątek, Pawłowski, Śpiączka

Sędziował: Sz. Marciniak (Płock), widzów: 2 612