TCK zaprasza na jazz

 Już w czwartek, 9 listopada o godzinie 19.30, w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury wystąpi zespół Funk De Nite, jeden z najlepszych polskich zespołów grających mieszankę jazzu,funky i rocka. Zespołowi będzie towarzyszył światowej sławy beatboxer Andy Ninvalle. Bilety kosztują 35 złotych.

 

Funk de Nite to jeden z najlepszych polskich zespołów grających mieszankę jazzu, funky i rocka. Założony w Krakowie we wrześniu 1993 roku przez saksofonistę Ryszarda Krawczuka, absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, wykładowcę Katedry Jazzu Akademii Muzycznej w Krakowie. Od tamtego czasu przez grupę przewinęło się wielu znakomitych muzyków m.in. Marek Raduli, Jacek Królik, Jarosław Śmietana, Bernard Maseli, Paweł Mąciwoda, czy Piotr Żaczek.

Zespół ma za sobą udział w wielu znaczących festiwalach, a także niezliczone koncerty klubowe w kraju i za granicą.

Funk de Nite wystąpi 9 listopada o godzinie 19.30 w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury z udziałem Andy Ninvalle'a. To znakomity raper i tancerz z Gujany, mieszkając obecnie w Holandii. Jeden z najlepszych beatboxerów na świecie. Koncertuje po całym świecie z takimi m.in. wykonawcami jak Candy Dulfer, Josef Bowie, Michał Urbaniak, Saskia Laroo czy Amstel Big Band. W Polsce

wystąpił z zespołem SISTARS, nagrał ścieżkę dźwiękową do super produkcji filmowej TVN „Kochaj i Tańcz” oraz płytę z zespołem Afro Mental. Od kilku lat koncertuje z grupą Funk de Nite, z którą nagrał płytę „Funky Roads” oraz Big Bandem Małopolskim (płyta „Live In Młyn Jazz Festival").

Ponadto na tarnowskiej scenie wystąpią: Ryszard Krawczuk (saksofony), Piotr Grząślewicz (gitara), Krzysztof Ropicki (gitara basowa) oraz Artur Malik (perkusja).

Bilety na koncert kosztują 35 złotych.

06.11.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |