Piknik niepodległościowy w Tarnowie

 W ramach obchodów Święta Miasta Tarnowa „Pierwsze Niepodległe” 10 listopada odbędzie się Piknik Niepodległościowy. Impreza rozpocznie się w namiocie na Rynku o godzinie 10.00, a zakończy o 20.30 koncertem w ramach festiwalu Tarnów Jazz Contest.

 

Władze Tarnowa zapraszają mieszkańców w dniu 10 listopada.na Piknik Niepodległościowy. Impreza, w namiocie na Rynku, organizowana jest w ramach obchodów Święta Miasta Tarnowa „Pierwsze Niepodległe”.

Piknik rozpocznie się o godzinie 10.00 występami uczniów tarnowskich szkół i przedszkoli. Godzinę później rozpocznie się debata historyków „Chronologia odzyskiwania niepodległości w Galicji i na Śląsku Cieszyńskim”.

Na godzinę 14.15 zaplanowano rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Tarnów – Pierwsze Niepodległe”.

O godzinie 17.00 rozpocznie się koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina. Ta polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat siedemdziesiątych XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół założył ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon – twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.

Wolna Grupa Bukowina stale od 45 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym. Zespół wystąpi w składzie: Grażyna Kulawik (śpiew), Wojciech Jarociński (śpiew, gitara), Wacław Juszczyszyn (śpiew, gitara), Marek Zarankiewicz (instrumenty perkusyjne) i Krzysztof Żesławski (gitara elektryczna).

Ostatnim punktem programu będzie, zaplanowany na godzinę 20.30, koncert w ramach Festiwalu Tarnów Jazz Contest.

Wstęp na wszystkie imprezy w ramach Pikniku jest wolny.

 

Program:

godz. 10.00 – występy uczniów tarnowskich szkół i  przedszkoli

godz. 11.00 – wielka debata historyków z ośmiu miast „Chronologia odzyskiwania niepodległości w Galicji i na Śląsku Cieszyńskim” – (cykl „Pierwsi Niepodlegli”)

godz. 13.00 – blok filmów z cyklu „Pierwsi Niepodlegli”

godz. 13.30 – quiz niepodległościowy

godz. 14:15 – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Tarnów – Pierwsze Niepodległe

godz. 15.00 – blok filmów z cyklu „Pierwsi Niepodlegli”

godz. 16.45 – pokaz laserów

godz. 17.00 – Koncert – „Wolna Grupa Bukowina”

godz. 18.15 – pokaz laserów

godz. 20.30 – Tribute to Buddy Rich G. Calvin Weston oraz czołówka polskiej perkusji Paweł Dobrowolski & Adam Tkaczyk & Big Band All Stars – koncert w ramach Festiwalu Tarnów Jazz Contest

07.11.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |