Bożonarodzeniowe ozdoby w PracOFFni

 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza 11 listopada i 9 grudnia na kolejne warsztaty z cyklu PracOFFnia. Tym razem uczestnicy wykonywać będą ceramiczne ozdoby bożonarodzeniowe. Koszt udziału w warsztatach wynosi 40 złotych. Zajęcia odbędą się w dwóch częściach ze względu na czas potrzebny do schnięcia gliny.

 

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne warsztaty w cyklu PracOFFnia, tym razem odbywające się w dwóch częściach, a przez to nieco rozciągnięte w czasie.

Uczestnicy zajęć tworzyć będą ceramiczne ozdoby bożonarodzeniowe. - Co prawda do świąt i grudnia jeszcze daleko, ale ze względu na potrzebny czas schnięcia gliny już teraz zapraszamy na warsztaty ceramiczne ozdób bożonarodzeniowych. Pierwsza odbędzie się 11 listopada, kiedy ozdoby nabiorą kształtu, a druga 9 grudnia, kiedy nabiorą rumieńców i zostaną  udekorowane – zapraszają organizatorzy.

Warsztaty poprowadzi Urszula Mistarz z pracowni ceramicznej MAULI, dla której tworzenie ceramiki jest pasją od blisko 10 lat. Po zakończeniu pierwszej części  warsztatów prace przewiezione zostaną do pracowni i przygotowywane zostaną do wypału. Po naturalnym suszeniu w temperaturze pokojowej, wypalane będą w piecu elektrycznym, przez około 30 godzin, w temperaturze przekraczającej 1000 stopni C. Po wypaleniu wszystkie prace wrócą do pracowni plastycznej na drugą część warsztatów, a proces twórczy zakończy malowanie dzieł farbami akrylowymi przeznaczonymi do ceramiki. W ten sposób powstaną wyjątkowe ceramiczne ozdoby bożonarodzeniowe, które każdy z uczestników zabierze do domu dla siebie lub jako upominek pod choinkę dla bliskiej osoby.

Na warsztaty tworzenia ceramicznych ozdób bożonarodzeniowych zapraszają osoby, które ukończyły 16 lat, a odbędą się one w dwóch częściach w listopadzie i grudniu, w dwóch grupach i obejmować będą łącznie sześć godziny zajęć.

Pierwsze zajęcia rozpoczną się 11 listopada o godzinie 15.00. Koszt udziału w warsztatach to 40 złotych. Zapisy prowadzi Biuro Obsługi TCK. Liczy się kolejność zgłoszeń, a gwarantem miejsca jest wpłata. Liczba miejsc jest ograniczona.

08.11.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |