Tarnowskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

 Bieg Sokołów, pokazy balonowe, uroczystość przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz wspólne śpiewanie przed budynkiem teatru - to tylko niektóre punkty obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Tarnowie w dniu 11 listopada.

 

Obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się w Tarnowie 30 października, ale ich kulminacja będzie miała miejsce w dniu 11 listopada.

Tego dnia o godzinie 11.00 na stadionie „Błękitnych” przy ulicy Piłsudskiego rozpocznie się XXII Bieg Sokołów. Imprezę organizuje Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół-Świat Pracy” oraz Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Tarnów.

Biegi dla dzieci i dorosłych w różnych kategoriach wiekowych odbywać się będą na różnych dystansach, od 400 metrów dla przedszkolaków, do trzech kilometrów dla osób dorosłych.

Bieg Sokołów zakończy się około godziny 13.30. Pół godziny później zaplanowano, także przy ulicy Piłsudskiego, pokazy balonowe.

O 15.00 w bazylice katedralnej odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny, a po nabożeństwie uczestnicy przemaszerują pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie odbędzie się uroczystość rocznicowa.

O godzinie 17.00, na schodach przed teatrem, aktorzy przy akompaniamencie Piotra Niedojadły, zaproszą mieszkańców do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich. - Kolejne edycje wspólnego śpiewania na schodach teatru cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. W tym roku również zapraszamy do uczestnictwa całe rodziny. Zachęcamy do zabrania ze sobą flag i śpiewników z ostatnich lat – mówi Rafał Balawejder, dyrektor naczelny teatru.

Tego dnia, przez trzy godziny, od 16.00 do 19.00, ulica Mickiewicza na odcinku od Brodzińskiego do Legionów będzie zamknięta dla ruchu samochodowego. Jak informuje tarnowski Zarząd Dróg i Komunikacji, autobusy, kursujące ulicą Mickiewicza pojadą w tym czasie objazdami.

 

Program:

11.00 - XXII Bieg Sokołów – stadion KS „Błękitni”

14.00 - pokaz balonowy - ul. Piłsudskiego (za KS „Błękitni”)

15.00 - msza św. w intencji Ojczyzny - bazylika katedralna

16.15 - uroczystość rocznicowa – Grób Nieznanego Żołnierza

17.00 - Solski Patriotycznie – Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych – Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie

09.11.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |