Spotkanie z Mariuszem Kusionem

 Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza 16 listopada o godzinie 18.00 do Galerii Niebieskiej przy ulicy Krakowskiej 4 na spotkanie z poetą i animatorem kultury Mariuszem S. Kusionem. Spotkanie poprowadzi Zbigniew Mirosławski. Wstęp jest wolny.

Galeria Niebieska Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie, przy ulicy Krakowskiej 4 gościć będzie 16 listopada o godzinie 18.00 Mariusza S. Kusiona, jednego z autorów niezależnej, ogólnopolskiej grupy literacko - artystycznej „Na Krechę".

Mariusz S. Kusion, urodzony w 1984 roku, to publicysta, poeta, animator kultury, działacz organizacji pozarządowych. Ukończył prawo i stosunki międzynarodowe na UJ. Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu obu dziedzin swojego wykształcenia.
Publikował w pismach literackich i antologiach: „Akant”, „Szafa”, Protokół Kulturalny”, Migotania”, „PKPzin”, „Lamelli”, „Okolica Poetów”, „2 miesięcznik. Pismo ludzi przełomowych”, „Wobec” – miesięcznik społeczno-kulturalny i „Журнал Всесвіт” (Kijów). Jego wiersze tłumaczono na język angielski, włoski i ukraiński oraz prezentowano na wielu wystawach. Zainteresowany syntezą różnych form sztuki, podejmuje wspólne projekty z twórcami muzyki, tańca, teatru i sztuk plastycznych. W oparciu o jego erotyki powstał spektakl multimedialny pt. „Ubierz mnie w słowa” (teatr „To Tu”, Wrocław). Jest jednym z uczestników projektu „Czas Zatrzymać, Czas Zobaczyć”, w ramach którego bogato ilustrowane wiersze ukazały się w kalendarzu na rok 2015/2016. Od 2013 r. uczestniczy w corocznej akcji „(Anty)Walentynki na Krechę”, podczas której 14 lutego w kraju i za granicą rozprowadzane są autorskie pocztówki z wierszami członków i sympatyków ogólnopolskiej Grupy Literycznej „Na Krechę”. Debiutował w 2015 roku tomem „Zarządzanie zasobami emocjonalnymi”.

Spotkanie poprowadzi tarnowski poeta Zbigniew Mirosławski. Wstęp jest wolny.

10.11.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |