Borzęcin - gminne obchody Święta Niepodległości

 Msza święta w kościele parafialnym w Borzęcinie Górnym w dniu 11 listopada o godzinie 15.00 rozpocznie uroczystości Narodowego Święta Niepodległości w gminie Borzęcin. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości spotkają się w Domu Ludowym w Borzęcinie.

 

„Dla Ciebie Polsko” to hasło tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w gminie Borzęcin. Uroczystości zaplanowano na 11 listopada od godziny 15.00.

Tradycyjnie rozpocznie je msza święta w kościele parafialnym w Borzęcinie Górnym. Dalsza część gminnych obchodów będzie miała miejsce w Domu Ludowym w Borzęcinie. W programie zaplanowano m.in. okolicznościowe przemówienia, część artystyczną w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie zespołu muzycznego „Gwarki Bocheńskie” oraz degustację żołnierskiej grochówki.

Mieszkańców gminy regionu do radosnego świętowania 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszają: Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, Przewodniczący Rady Gminy Borzęcin Czesław Małek, Parafia pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie, Zespół Szkół w Borzęcinie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie.

 

Program:

15.00 Uroczysta msza święta w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Borzęcinie

16.00 Złożenie kwiatów przed Pomnikiem Poległych.

16.10 Uroczyste rozpoczęcie wieczornicy – Dom Ludowy w Borzęcinie.

16.20 Przemówienia okolicznościowe.

16.40 Część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym.

17.20 Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie zespołu muzycznego „Gwarki Bocheńskie”.

17.50 Degustacja żołnierskiej grochówki.

10.11.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |