Jerzy Zgłobica najlepszy w quizie

 W gronie blisko 40 osób,które uczestniczyły w quizie niepodległościowym podczas Pikniku Niepodległościowego w dniu 10 listopada w Tarnowie najlepszy okazał się Jerzy Zgłobica. Zwycięzca odpowiedział prawidłowo na 25 spośród 29 pytań.

 

Blisko 40 osób spróbowało swych sił w quizie niepodległościowym, będącym jednym z punktów Pikniku Niepodległościowego, odbywającego się 10 listopada na tarnowskim rynku. Jego uczestnicy musieli odpowiedzieć na dwadzieścia dziewięć pytań. Najlepiej poradził sobie z nimi Jerzy Zgłobica.

Uczestnicy testu musieli m.in. odpowiedzieć, jak nazywał się działacz ludowy, trzykrotny premier II Rzeczypospolitej, gdzie w Tarnowie znajduje się Rondo Niepodległości, jaką nazwę nosiła do 1921 roku obecna ulica Piłsudskiego, kim był Tadeusz Tertil, czy jak żartobliwie nazywali Józefa Piłsudskiego żołnierze Legionów Polskich. - Test nie był specjalnie trudny, choć muszę się przyznać, że też popełniłem kilka błędów, m.in. podałem złą datę odsłonięcia Grobu Nieznanego Żołnierza. Uważam, że takie inicjatywy pozwalające pokazać historię Tarnowa i regionu są bardzo fajne, bo aktywizują ludzi i zmuszają do tego, żeby czasami coś przeczytać i dowiedzieć się o Tarnowie – mówi zwycięzca quizu.

Jerzy Zgłobica udzielił 25 poprawnych odpowiedzi, pomylił się więc jedynie cztery razy. Niewiele gorsze od niego okazały się od niego zdobywczynie kolejnych dwóch miejsc: Aleksandra Chliszcz i Kinga Rzepka, zdobywając odpowiednio 24 i 23 punkty. Oprócz trójki laureatów wyróżniono także: Annę Dychtoń – 22 pkt. oraz Daniela Kajmowicza, Ryszarda Zyzaka, Jakuba Miterę i Jakuba Labaka – po 21 pkt.

10.11.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |