Laureaci konkursu plastycznego

 Blisko 270 prac wpłynęło na organizowany już po raz trzeci przez Urząd Miasta Tarnowa, konkurs plastyczny „Polska Niepodległa – 2017”. W poszczególnych kategoriach najwyżej ocenione zostały prace: Aleksandry Chliszcz, Dagmary Żurek, Ewy Tokarz oraz Marceliny Bielat.

 

Po raz trzeci Urząd Miasta Tarnowa zorganizował konkurs plastyczny „Polska Niepodległa – 2017”. Jury miało trudny wybór. Spowodowany był on nie tylko wysokim poziomem nadesłanych prac, ale również bardzo dużą ich liczbą. W ubiegłym roku na konkurs nadesłano 116 prac, w tym roku było ich natomiast aż 267.

Na konkurs „Miasto Tarnów Pierwsze Niepodległe” wpłynęło 58 prac, pozostałe dotyczyły tematu „Polska Niepodległa”. Ta druga tematyka największym zainteresowaniem cieszyła się wśród uczniów szkół podstawowych, którzy przesłali  127 prac. Konkurs skierowany był do uczniów tarnowskich szkół, ale zgłosili się również uczestnicy z Lichwina, Tuchowa oraz Zgłobic, których prace decyzją jury zostały włączone do rywalizacji konkursowej.

Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostały zaprezentowane w formie wystawy podczas dzisiejszego Pikniku Niepodległościowego na rynku

 

Wyniki

Polska niepodległa – szkoły podstawowe

I miejsce – Marcelina Bielat (SP nr 9 Tarnów)

II miejsce – Wiktoria Żeleźnik (SP nr 14 Tarnów)

III miejsce – Jagoda Kowalska (Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie)

Wyróżnienia I stopnia - Jakub Mitera (SP nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi Tarnów), Dawid Kossoń (SP nr 9 Tarnów), Joanna Zając (SP nr 20 z Oddziałami Sportowymi Tarnów), Jagoda Szir, Izabela Czosnyka (obie Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie)

Wyróżnienia II stopnia – Anita Krawiec (SP Lichwin), Nina Hynek (SP nr 3 Tarnów), Amelia Ćwik (SP nr 10 Tarnów), Oliwia Cich (SP nr 18 Tarnów), Karol Drozdowski (SP nr 8 Tarnów), Mariola Stelmach (SP nr 15 Tarnów), Julia Biały (SP nr 14 Tarnów)

 

Polska niepodległa – szkoły gimnazjalne

I miejsce - Ewa Tokarz (SP nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi Tarnów)

II miejsce - Aleksandra Starzyk (SP nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi Tarnów)

III miejsca - Julia Nowicka (Oddziały Gimnazjum nr 4 przy SP nr 8 Tarnów) i Natalia Kołodziej (SP nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi Tarnów).

Wyróżnienia - Emilia Szpala, Małgorzata Frankowska (obie Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Tarnowie), Paweł Obrzut i Maciej Obrzut (Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych w Tarnowie), Anna Plebanek (SP nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi Tarnów), Michał Radliński (Niepubliczne Gimnazjum Specjalne w Tarnowie), Wiktoria Ból (Oddziały Gimnazjum nr 4 przy SP nr 8 Tarnów).

 

Polska Niepodległa – szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce - Dagmara Żurek (Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie)

II miejsce - Ewa Marszałek (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika w Tarnowie)

III miejsce - Magdalena Budzik (Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Tarnowie)

Wyróżnienia - Angelika Stanisławska (Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Tarnowie), Kinga Rzepka (Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych w Tarnowie), Natalia Regiec (Zespół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika w Tarnowie).

 

Miasto Tarnów Pierwsze Niepodległe

I miejsce - Aleksandra Chliszcz (SP nr 5 Tarnów)

II miejsce - Natalia Postawa (SP nr 14 Tarnów)

III miejsce - Kinga Gajdur (Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie)

Wyróżnienia - Jakub Labak (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. E. Gierat w Tarnowie), Maksymilian Stelmach, Adam Hałoń (obaj Szkoła Podstawowa Zgłobice), Gabriela Kiełbania (Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie), Bartosz Baszczowski (SP 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi Tarnów).

11.11.2017
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz projekt dwukadencyjności władzy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w samorządach lokalnych
| | | |