Porażka po tie-breaku

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów przegrały na własnym parkiecie z Radomką Radom 2:3, choć prowadziły już w tym spotkaniu 2:1. Po siedmiu meczach tarnowianki mają 10 punktów i zajmują w tabeli ósme miejsce. W następnej kolejce zespół z Tarnowa zagra w Warszawie z Wisłą.

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów prowadziły w meczu z Radomką Radom 2:1. Przyjezdnym udało się jednak doprowadzić do tie-breaka, który rozstrzygnęły na swoją korzyść.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia radomianek, gospodynie doprowadziły do remisu 7:7, a późnej nawet objęły prowadzenie. W końcówce znowu inicjatywa należała do siatkarek z Radomia. Objęły one prowadzenie 18:15, następnie 24:22. Tarnowianki doprowadziły jeszcze raz do remisu (24:24), ale przegrały partię 24:26.

Podobnie wyglądał początek drugiego seta, gdy radomianki wyszły na prowadzenie 5:2. Tym razem jednak siatkarki Grupy Azoty zagrały lepiej i skuteczniej, a rywalki zaczęły popełniać błędy. W efekcie tarnowianki prowadziły 21:14 i 24:15, by wygrać drugą partię różnicą , ośmiu punktów.

W trzecim secie gospodynie prowadziły 19:12 i 21:16. Przy tym wyniku zaczęły seryjnie tracić punkty, a radomianki doprowadziły do remisu 21:21. Na szczęście w końcówce seta tarnowianki opanowały sytuację, wygrały partię i objęły prowadzenie w całym spotkaniu 2:1.

Kolejny set rozpoczął się od gry punkt za punkt, szybko jednak niewielką przewagę zdobyły radomianki. Tym razem więcej błędów popełniały gospodynie, w efekcie w całej partii zdobyły zaledwie 16 punktów.

Decydująca partia rozpoczęła się prowadzeniem tarnowianek 3:1. Szybko jednak na tablicy pojawił się wynik 4:4, a później 4:8. Tej straty nie udało się już odrobić i to przyjezdne cieszyły się ze zwycięstwa.

Tarnowska drużyna zajmuje w tabeli I ligi ósmą lokatę z 10 punktami zdobytymi w siedmiu spotkaniach. Następnymi rywalkami tarnowianek będą zawodniczki Wisły Warszawa.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Radomka Radom 2:3 (25:27, 25:17, 26:24, 16:25, 11:15)