Konkurs Tarnów Jazz Contest 2017 rozstrzygnięty

 Bezpośrednio przed finałowym koncertem Jazz Contest „Tribute to Buddy Rich”, wręczono nagrody w konkursie, który towarzyszył tegorocznej edycji festiwalu. W konkursie uczestniczyło przeszło 40 młodych muzyków z terenu całej Polski. Jury przyznało nagrody w kilku kategoriach, w tym m.in. dla najbardziej utalentowanego muzyka z regionu.

 

Ponad 40 młodych muzyków wzięło udział konkursie towarzyszącym 10 edycji Festiwalu Tarnów Jazz Contest 2017. W piątek 10 listopada na tarnowskim Rynku, bezpośrednio przed finałowym koncertem Jazz Contest „Tribute to Buddy Rich”, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród.

Konkurs rozegrany został w dwóch grupach wiekowych: do lat 18 oraz starszej,
w kategoriach: solo i zespołowej. Do konkursu zgłosili się artyści z m.in. Warszawy, Łodzi, Katowic, Bielska - Białej i Krakowa. Jak co roku przyznano także nagrodę specjalną dla najbardziej utalentowanego muzyka z regionu.

Jury w składzie: Reggie Moore (przewodniczący), Grant Calvin Weston, Zbigniew Jakubek, Bogdan Hołownia, Joachim Mencel i Grzegorz Nagórski, po trwających dwa dni muzycznych pojedynkach, przyznało następujące nagrody:

 

Grupa junior

Kategoria solowa

I miejsce - Marta Wajdzik, Bielsko - Biała
II miejsce - Mikołaj Tarczyński, Kielce
III miejsce - Michał Niedbała, Tarnów

 

Grupa open

Kategoria solowa

I miejsce - Marcel Baliński, Kraków/Warszawa
II miejsce - Agata Zamirska, Katowice/ Łódź

 

Kategoria zespołowa

Grand Prix - Entropia Ensamble, Kraków/Łódź
II miejsce - Natalia Kordiak Quintet, Łódź

 

Nagroda Specjalna – Osobowość regionu – przypadła Michałowi Niedbale z Tarnowa. Laureaci otrzymali nagrody pieniężne, w tym w kategorii zespołowej na nagranie debiutanckich płyt. Zespół Entropia Ensamble otrzymał ponadto zaproszenie na koncert w roli gwiazdy 11th Tarnów Jazz Contest 2018.

13.11.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |