Czwarty odcinek „Nie wycofuj się rakiem” w TVP Kraków

 W ramach cyklu materiałów telewizyjnych przygotowanych w ramach Programu profilaktyki raka jelita grubego – Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski, realizowanego przez Centrum Zdrowia Tuchów, widzowie TVP Kraków obejrzą w ten weekend kolejny odcinek miniserialu „Nie wycofuj się rakiem”.

 

Choć profilaktyka zdrowia nadal jest najważniejsza, to w tle pojawia się bardzo wiele ciekawych miejsc na Pogórzu. Jest Furmaniec, panoramy Tuchowa, wędrówka po Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach i rowerowa eksploracja okolicznych leśnych duktów. Poszczególne „przystanki” to nie tylko pretekst do pokazania ciekawych miejsc, ale też podkreślenie relacji z ludźmi i form aktywnego spędzania czasu.  Prosta historia z pointą jest opowiadana po to, aby podkreślić przesłanie, że warto zadbać o siebie, bo życie jest piękne , a w profilaktyce zdrowotnej i w terapii medycznej „towarzystwo” osób bliskich stanowi element wsparcia i motywacji. Emisji w TVP Kraków w piątek o godz. 7:25 i 20:30 i sobotę o godz. 20:05.  Ten a także kolejne odcinki można oglądać na stronie http://czt.com.pl/nie-wycofuj-sie-rakiem/

Narracja kolejnego materiału przypomina podróż, a zarazem wycieczkę po regionie. Bohater pieszo, na rowerze, biegając, podczas wycieczki w góry przemierza urokliwe zakątki regionu. Zawsze jest w „relacji”. Towarzyszą mu dziecko, rodzina, brat czy przyjaciel. Obecność bliskich osób, ich pomoc to metafora wsparcia i motywacji. Sport i aktywność symbolizują pokonywania barier, konsekwencję i dążenie do celu, nawet wtedy, gdy przychodzą chwile zwątpienia. Wiara, odwaga i pomoc innych są niezbędne, aby móc czerpać z życia pełnymi garściami. Opowieści przyświeca przekonanie, że profilaktyka i pozytywne nastawienie do życia zmniejsza ryzyko raka jelita grubego. Kiedy na koniec materiału bohater miniserialu ślizga się na wilgotnych kamieniach ojciec podaje pomocną dłoń. Scena zestawiona jest z wyjściem z gabinetu z pakietem wyników badania. Bohater odczuwa satysfakcję, że pokonał strach i udowodnił sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Cykl materiałów telewizyjnych powstał w ramach Programu profilaktyki raka jelita grubego – Szansa na zdrowie dla mieszkańców Małopolski, realizowanego przez Centrum Zdrowia Tuchów. Zakłada on zwiększenie liczby wykonywanych badań kolonoskopowych dla mieszkańców powiatów tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego oraz samego Tarnowa u osób z grupy ryzyka pomiędzy 50. a 65. rokiem życia. Umożliwia także zapewnienie finansowania pełnych znieczuleń, możliwość dowożenia pacjentów lub refundowania dojazdów, a także bezpośrednie spotkania informacyjne. Więcej szczegółów pod numerem telefonu 728-588-355.

18.11.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |