Minimalna przegrana w Przemyślu

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów przegrali w ramach rozgrywek Pucharu Polski mecz z ekipą Hensfort Przemyśl 91:97. Jacek Sulowski ustanowił w tym spotkaniu rekord strzelecki w tym sezonie zdobywając 50 punktów.

W ramach rozgrywek o Puchar Polski drużyna seniorów MUKS 1811 Unii Tarnów grała z drugoligową ekipą Hensfort Przemyśl. Początek meczu był bardzo wyrównany, po pięciu minutach tarnowianie prowadzili 14:13, ale od tego momentu drużyna zaczęła grać bardzo nieskutecznie i popełniać przy tym proste straty wskutek czego po 10 minutach gospodarze prowadzili 31:14.

Początek drugiej kwarty, podobny do pierwszej skuteczniejsza gra gospodarzy, którzy po trzech minutach powiększają swoją przewagę do 21 punktów (39:17). Dopiero od tego momentu zespół z Tarnowa mozolnie zaczął odrabiać straty i na przerwę schodził przegrywając 41:53.

Trzecia kwarta to dalsza część odrabiania strat przez tarnowian, między innymi dzięki skutecznej grze Jacka Sulowskiego, który po 30 minutach gry miał na swoim koncie 42 punkty a MUKS przegrywał już tylko pięcioma punktami, 68:73.

Ostatnie 10 minut przyniosło bardzo dużo emocji. Po niespełna trzech minutach gry zawodnicy MUKS zmniejszyli straty do zaledwie punktu, doprowadzając do wyniku 73:74. Na cztery minuty przed końcem gospodarze prowadzili różnicą trzech punktów – 82:79. Ostatecznie tarnowianom zabrakło czasu na odrobienie strat i po ciekawym spotkaniu MUKS przegrał 91:97. Jacek Sulowski ustanowił swój rekord strzelecki w tym sezonie zdobywając 50 punktów trafiając 10 razy za trzy punkty przy 15 próbach.

Hensfort Przemyśl - MUKS 1811 Unia Tarnów 97:91 (31:14, 22:27, 20:27, 24:23)
MUKS: Badełek 5, Niemczura 8, Piska 7, Skowron 10, Sulowski 50, Bogusz 6, Zaczkiewicz 5