Zwycięskie zakończenie

Piłkarze Unii Tarnów zakończyli rundę jesienną rozgrywek III ligi efektowną wygraną z Orlętami Radzyń Podlaski 3:0. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. Tarnowianie w 17 meczach zdobyli 16 punktów i zajmują w  tabeli 14 lokatę.

Efektowne pożegnanie rundy jesiennej zafundowali kibicom piłkarze Unii Tarnów. Tarnowianie pokonali w Mościcach Orlęta Radzyń Podlaski 3:0.

Gospodarze od początku przejęli inicjatywę i osiągnęli przewagę, w efekcie na pierwszego gola trzeba było czekać zaledwie kwadrans.

W 16 minucie, po podaniu Damiana Lubery, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Dawid Sojda i zdobył gola posyłając piłkę między nogami bramkarza.

Po kolejnym kwadransie było już 2:0. Tym razem do siatki trafił z bliska Lubera po podaniu Zawrzykraja i składnej akcji całego zespołu. Trzeciego gola zdobył ponownie Damian Lubera, posyłając do siatki z bardzo ostrego kąta piłkę podaną przez Artura Białego.

Pierwsze minuty po przerwie to okres przewagi gości, którzy w 50 minucie mieli najlepsza okazje do zdobycia bramki, ale strzał głową Zawieruchy z pięciu metrów obronił Barłomiej Banek.

Przyjezdni szybko jednak spuścili z tonu, a kolejne gole mieli szanse zdobyć tarnowianie. Wynik meczu nie uległ już jednak zmianie.

Unia kończy rundę jesienną na 14 miejscu w tabeli z 16 punktami zdobytymi w 17 spotkaniach.

Unia Tarnów – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0 (3:0)

Bramki: Sojda (16 min.), Lubera 2 (31 i 37 min.)

Żółte kartki: Sojda - Stolarczyk, Kot
Unia: Banek - Więcek, Bartkowski, Witek, Zawrzykraj (90+2 min. Nytko), Wrzosek (90+3min. Oszust), Ściślak, Sojda (75 min. Tyl), Lubera (70 min. Jamróg), Węgrzyn, Biały (87 min. Bachara)

Sędziował: J. Pieron (Kielce), widzów: 250