Przerwana seria koszykarzy

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów przegrali w siódmej kolejce rozgrywek III ligi z AGH Koroną Kraków 91:103. Tarnowianie zajmują w tabeli drugą lokatę, a w następnej kolejce zagrają u siebie z Limbachem Limanowa.

Pierwszą przegraną w sezonie ponieśli grający w rozgrywkach III ligi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów. Tarnowianie w Krakowie przegrali z drużyną AGH Korona Kraków 91:103.

Mecz dwóch zespołów walczących o fotel lidera od początku toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy pierwszą kwartę wygrali różnicą ośmiu punktów. W drugiej kwarcie krakowianie dołożyli jeszcze kilka punktów przewagi i na przerwę obydwa zespoły schodziły przy stanie 47:34.

Trzecia kwarta nie przyniosła zmiany obrazu gry, drużyna z Krakowa i tym razem okazała się skuteczniejsza, powiększając przewagę do 20 punktów.

Mimo niekorzystnego wyniku tarnowianie w czwartej kwarcie rozpoczęli odrabianie strat, udało się jednak jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Najbardziej skutecznym zawodnikiem MUKS był tradycyjnie Jacek Sulowski, zdobywca 34 punktów.

Po tej porażce zespół z Tarnowa zajmuje w tabeli drugą lokatę z sześcioma zwycięstwami i jedną przegraną. W następnej kolejce tarnowianie zagrają u siebie z Limbachem Limanowa. Zespół z Limanowej zajmuje w tabeli III ligi, mając na koncie także tylko jedną porażkę, ale i jeden rozegrany mecz mniej.

AGH Korona Kraków - MUKS 1811 Unia Tarnów 103:91 (28:20, 19:14, 29:22, 27:35)
MUKS: Bogusz 3, Paweł Zaczkiewicz 6, Niepsuj 4, Niemczura 9, Piska 5, Łazarz 6, Sulowski 34, Szewczyk 16, Skowron 8