Lekcje palenia

 Ze smogiem postanowili walczyć w Tarnowie strażnicy miejscy, którzy połączyli siły ze społecznikami z Grupy Zdrowego Oddychania. Chcą edukować mieszkańców, którzy nie potrafią prawidłowo palić w piecach, wytwarzających tzw. legalny smog.

 

W ramach projektu „Ogrzewaj bez dymu” odbędą się w Tarnowie m.in. pokazy prawidłowego palenia w piecach. Pierwszy z nich odbędzie się na rynku 24 listopada o godzinie 12.00

Jak informuje Krzysztof Tomasik, komendant Straży Miejskiej w Tarnowie, w ubiegłym roku strażnicy interweniowali w sprawie smogu 155 razy. Tylko w dwóch przypadkach okazało się jednak, że smog powstał wskutek użycia nielegalnego paliwa. Pozostałe zgłoszenia dotyczyły osób, które nie potrafiły umiejętnie rozpalić w piecu, produkując przy tym dużo dymu.

Pomysłodawcy projektu podkreślają, że ponad 90 proc. smogu niskiej emisji pochodzi z nieprawidłowego spalania legalnego paliwa. Do tej pory prewencja w Polsce ograniczała się do karania za spalanie śmieci. Od teraz Straż Miejska w Tarnowie zajmie się nie tylko dymem ze spalania śmieci, ale też smogiem z legalnego paliwa.

Kolejne pokazy prawidłowego palenia w piecach zaplanowano 1 grudnia o godzinie 10.00 przy ul. Giełdowej oraz na Burku (przy rzeźbie kataryniarza) w dniu 8 grudnia o godzinie 10.00.

22.11.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |