Targi dla mamy i dziecka

 Medycyna, edukacja, ale też dobra zabawa. Wiele wymiarów będą mieć II Targi Mama i Dziecko, które zaplanowano 26 listopada w hotelu Tarnovia. Centrum Zdrowia Tuchów - Dąbrowa Tarnowska jest ponownie partnerem medycznym imprezy.

 

W godzinach od 10.00 do 15.00 można się będzie, 26 listopada w hotelu Tarnovia, dowiedzieć więcej o funkcjonowaniu porodówek nowej generacji, które prowadzone są zarówno w Tuchowie, jak i w Dąbrowie Tarnowskiej. Będą informacje na temat szkół rodzenia, działających w obu miejscowościach. Dla pierwszych kilkunastu pań, które się zarejestrują telefonując pod numer 14 65 35 101 przewidziano bezpłatne specjalistyczne badania USG 4 D ciąży. Początek rejestracji w czwartek 23 listopada od godziny 8.00.

Badania będzie wykonywał specjaliści położnictwa i ginekologii, który także na miejscu wstępnie zinterpretuje ich wynik. W czasie takiej diagnostyki można dokładnie oglądnąć maluszka w brzuszku mamy i pozyskać szczegółowe informacje na temat jego rozwoju. Zdarza się, że diagnostyka daje możliwość obejrzenia rysów twarzy dziecka, oceny jego aktywności ruchowej i wielu szczegółów budowy ciała. Targi w Hotelu Tarnovia organizuje Stowarzyszenie Mamy Tarnów. Imprezę rozpocznie rodzinny Poranek z Iluzją - pokaz, przygotowany przez Niezły Cyrk. Dzięki Bajkowej Fabryce Radości, która przygotowała dla najmłodszych całą salę zabaw, dzieci będą mogły szaleć na dmuchańcach - skakańcach, a rodzice, prócz oglądania ekspozycji i słuchania prelekcji, mogą też wziąć udział w warsztatach. Zaplanowano np. warsztat dla rodziców dzieci „grzecznych” i „niegrzecznych” Przestrzeń Porozumienia - Mediacje, Coaching. Będą też warsztaty majsterkowania. Rodzice dowiedzą się, jak razem z dzieckiem zrobić karmnik dla ptaków. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w programie nie zabrakło także warsztatów artystycznego zdobienia pierniczków.

22.11.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |