Pół tuzina goli w Niecieczy

Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował w ostatnim spotkaniu 17 kolejki LOTTO Ekstraklasy z Wisła Kraków 3:3. Zespół z Niecieczy ma po 17 meczach 18 punktów i zajmuje w tabeli 13 miejsce. 2 grudnia niecieczanie zagrają w Lubinie z Zagłębiem.

Po ciekawym i emocjonującym spotkaniu Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował w poniedziałkowym spotkaniu LOTTO Ekstraklasy na własnym boisku z Wisłą Kraków3:3. Trzy razy krakowianie obejmowali prowadzenie i trzykrotnie gospodarze doprowadzali do remisu.

Pierwszy gol padł w 10 minucie po składnej akcji zespołu gości. Dośrodkowaną z linii końcowej piłkę przejął w polu karnym Imaz, uderzył bez przyjęcia i z niewielkiej odległości nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Kilka minut później było już 1:1. Za zagranie ręką Pereza sędzia podyktował rzut karny dla niecieczan, a skutecznym egzekutorem okazał się Łukasz Piątek.

Gospodarze w pierwszej połowie częściej byli w posiadaniu piłki, oddali więcej strzałów, w większości niecelnych, ale bramkę zdobyli krakowianie. W 22 minucie kolejne dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Wojtkowski, który strzałem po ziemi z kilkunastu metrów trafił do siatki obok interweniującego bramkarza.

Po przerwie ponownie zaatakowali gospodarze. Ich ataki przyniosły skutek w 60 minucie, gdy precyzyjnym strzałem do remisu doprowadził Pawłowski.

Radość gospodarzy trwała sześć minut. Wówczas Carlitos oddał strzał z rzutu wolnego, piłka odbiła się od stojącego w murze Kupczaka i wpadła do bramki obok Jana Muchy.

Ostatni gol padł dwie minuty przed końcem spotkania. Iancu dośrodkował z rzutu rożnego, a Jovanović mocnym strzałem głową pokonał bramkarza Wisły.

Po ty,m remisie zespół z Niecieczy ma 18 punktów zdobytych w 17 spotkaniach i zajmuje w tabeli LOTTO Ekstraklasy 13 miejsce. W następnej kolejce, 2 grudnia, niecieczan czeka mecz wyjazdowy w Lubinie z Zagłębiem.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków 3:3 (1:2)
Bramki: Piątek (14 min. karny), Pawłowski (60 min.), Jovanović (88 min.) - Imaz (10 min.), Wojtkowski (22 min.), Carlitos (66 min.)

Żółte kartki: Jovanović, PutiwcewPérez

Bruk-Bet: Mucha - Fryc, Kecskes (74 min. Iancu), Putiwcew, Słaby, Piątek, Jovanović, Kupczak, Pawłowski, Miković, Śpiączka (55 min. Stefanik)

Sędziował: T. Kwiatkowski (Warszawa), widzów: 4 510