Porażka koszykarzy

Zespół seniorów MUKS 1811 Unii Tarnów poniósł drugą porażkę w rozgrywkach III ligi koszykówki, przegrywając z MKS Limblach Limanowa. 72:89. Po ośmiu spotkaniach drużyna z Tarnowa zajmuje w tabeli drugą lokatę z 14 punktami i dwupunktową stratą do lidera - AZS Korony Kraków.

Drugą z rzędu porażkę w rozgrywkach III ligi ponieśli koszykarze MUKS 1811Unii Tarnów.Tarnowianie ulegli drużynie MKS Limblach Limanowa 72:89.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia MUKS 2:0 i było to jedyne prowadzenie gospodarzy w tym spotkaniu. Dzięki celnym rzutom za trzy punkty po pierwszych 10 minutach gry zespół z Limanowej prowadził 21:6.

W drugiej kwarcie tarnowianie odrobili część strat. Na trzy minuty przed końcem kwarty wynik brzmiał  23:29, ale na przerwę zawodnicy schodzili przy prowadzeniu gości 38:29.

W trzeciej kwarcie na parkiecie trwała zacięta walka, tarnowianie znowu odrobili kilka punktów doprowadzając do wyniku 51:57.

Początek czwartej kwarty dawał nadzieję gospodarzom, którzy przegrywali już tylko 55:59. Niestety, w ciągu kolejnych kilku minut koszykarze z Limanowej zdobyli 14 punktów, tracąc zaledwie cztery i doprowadzili do wyniku 59:73. Tej straty tarnowianie nie byli już w stanie odrobić.

Drużyna z Tarnowa po ośmiu kolejkach spotkań ma 14 punktów i zajmuje w tabeli III ligi drugie miejsce. Prowadzi AZS Korona Kraków z dorobkiem 16 punktów.

MUKS 1811 Unia Tarnów - Limblach Limanowa 72:89 (6:21, 23:17, 22:19, 21:32)

MUKS: Bogusz 2, Zaczkiewicz 11, Badełek 0, Niepsuj 5, Sulowski 26, Niemczura 8, Łazarz 4, Szewczyk 8, Skowron 8