Wystawa i projekcja filmu w BWA

 Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza 3 grudnia o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy „Serce miłości”, projekcję filmu pod tym samym tytułem i spotkanie z jego twórcami. Wszystko to w ramach programu tegorocznej edycji Festiwalu Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza. Wstęp wolny.

 

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza 3 grudnia do swojej siedziby w Parku Strzeleckim na kolejne imprezy tegorocznej edycji Festiwalu Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza.

O godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Serce miłości” i pokaz filmu pod tym samym tytułem. Po filmie odbędzie się spotkanie z twórcami. Wstęp jest wolny.

Pełnometrażowy film fabularny w reżyserii Łukasza Rondudy przedstawia życie oraz twórczość Zuzanny BartoszekWojciecha Bąkowskiego.

Reżyser na gorąco rejestruje portret żyjących tu i teraz artystów, pokazuje, jak tworzą, jak kochają i jak próbują odnaleźć się we współczesnym świecie. - Niemal każda sytuacja ze scenariusza Roberta Bolesto jest wzięta z życia. Nasz film wziął się z intymnych zwierzeń Bąkowskiego i Bartoszek obecnych w ich sztuce, w wierszach, piosenkach i krótkich filmach. Bohaterowie „Serca miłości” w swojej sztuce karmią się własną intymnością. Jak król Midas, który wszystko zamieniał w złoto, ci artyści wszystko, czego się tkną, przemieniają w sztukę. Nas interesował rewers tej sztuki, tak doskonale estetycznie zaprogramowanej i wystudiowanej. Chcieliśmy opowiedzieć o emocjach, które im samym wymykają się spod kontroli. To historia związku bardzo symbiotycznego, obsesyjnie sklejonego. Opartego na dużym podobieństwie fizycznym, duchowym i artystycznym - mówi o filmie Łukasz Ronduda.

- Film o miłości, rodzaj melodramatu na wspak. Tytułowe „Serce miłości” to jednocześnie afekt i instalacja artystyczna, obie funkcjonujące na tych samych prawach. Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska tworzą w filmie duet, który zapamiętam na długo. Co za zadziwiająca, fascynująca para filmowa. Dla mnie filmowy duet roku w polskim kinie – napisał m.in. w swojej recenzji Łukasz Maciejewski.

Zuzanna Bartoszek urodziła się w 1993 roku w Poznaniu. Jest autorką wierszy, rysunków i performensów poetyckich. Publikowała na łamach „Lampy”, „Czasu Kultury”, „Zwykłego Życia”, „Fabulariów” czy „Dwutygodnika”. W roku 2016 ukazał się jej debiutancki tomik wierszy „Niebieski Dwór”.

Foto: Karol Grygoruk

03.12.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |