Punkty przyjechały do Tarnowa

Piłkarze tarnowskiej Unii pokonali w Jędrzejowie tamtejszy Naprzód 1:0. Gospodarze najpierw nie wykorzystali rzutu karnego na początku spotkania, kończyli zaś mecz w dziewięciu, gdyż aż dwóch piłkarzy ukaranych zostało czerwonymi kartkami.
Unia zajmuje w tabeli piąte miejsce, mając trzy punkty straty do lidera – krakowskiego Hutnika. Kolejnym rywalem tarnowian będzie zespół Alwerni.

Kolejne trzy punkty wywalczyli piłkarze tarnowskiej Unii. Tym razem tarnowianie okazali się lepsi od Naprzodu Jędrzejów. Początek spotkania nie zapowiadał korzystnego dla gości rozstrzygnięcia. Już w 3 minucie sędzie podyktował rzut karny dla Naprzodu za faul bramkarza Unii. Lisak w pełni jednak zrehabilitował się za popełniony faul, broniąc strzał Puchrowicza. W pierwszej połowie więcej inicjatywy przejawiali gospodarze. W 17 minucie kolejną dogodną sytuację do objęcia prowadzenia zmarnował Gajda, uderzając z bliska wprost w bramkarza. Tarnowianie mogli z kolei zdobyć gola w 32 minucie, ale piłka po uderzeniu głową Saratowicza minęła bramkę Naprzodu.
Po przerwie tarnowianie coraz częściej atakowali bramkę gospodarzy, zwłaszcza, że od 53 minuty grali z przewagą jednego zawodnika, po tym jak czerwoną kartką ukarany został Mojecki, który przebywał na boisku zaledwie kilkanaście minut. Wreszcie w 69 minucie po indywidualnej akcji Rogera Radlińskiego, który minął kilku rywali i wyłożył piłkę Węgrzynowi, ten ostatni trafił do pustej bramki.
Gospodarze starali się odrobić tę minimalną stratę, ale to tarnowianie mogli podwyższyć rezultat w doliczonym czasie gry. Tuż przed końcem spotkania kolejną czerwoną kartką arbiter ukarał Łukasza Olszewskiego, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Krokera.
Tarnowianie zajmują w ligowej tabeli po siedmiu kolejkach piątą lokatę mając 13 punktów i trzypunktową stratę do lidera – Hutnika Kraków. W kolejnym meczu rywalem Unii będzie drużyna Alwerni, zajmująca w lidze 13 miejsce.

Naprzód Jędrzejów – Unia Tarnów 0:1 (0:0)
Bramka: Węgrzyn (69 min.)
Żółte kartki: Fryc, Milcarz, Mojecki, Puchrowicz - Lisak, Pawlak, Węgrzyn
Czerwone kartki: Mojecki, Olszewski
Unia: Lisak - Mikołajczyk, Pawlak, Łapuszek, Węgrzyn, Kucharzyk (82 min. Ocłoń), Bomba, Kazik, Rodak (31 min. Witek), Nytko (60 min. Radliński), lochSaratowicz, (70 min. Kroker).
Sędziował: Z. Górnicki (Kielce), widzów: 500