Wolne zawody a szybka pożyczka

 Nie każdy wie, że do działalności gospodarczej zalicza się również działalność zawodową. Oznacza to, że przedsiębiorcami są także osoby wykonujące wolne zawody. Zarobki w tym przypadku są stosunkowo wysokie i zazwyczaj nie ma żadnego problemu z pozyskaniem dodatkowych środków w formie pożyczki czy kredytu. Jakie rodzaje wykonywanej pracy można zaliczyć do wolnych zawodów?  Gdzie najszybciej można uzyskać dodatkowe pieniądze? Oto kilka praktycznych wskazówek od eksperta.

 

W dzisiejszych czasach istnieje wiele rodzajów wolnych zawodów. Co więcej, dotyczą one bardzo wielu branż. Zarobki, w przypadku wolnych zawodów, są stosunkowo wysokie, stąd łatwość z pozyskaniem dodatkowych środków pieniężnych w formie pożyczki czy kredytu. Tego rodzaju sposób finansowania generuje dużo możliwości podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Niezbędnym warunkiem zaliczenia danego zawodu do, tzw. wolnego jest konieczność samodzielnego prowadzenia danej działalności gospodarczej.

Wolny zawód jest pojęciem wykorzystywanym zarówno w znaczeniu potocznym, jak i gospodarczym. Termin określa bardzo specyficzną sytuację osób trudniących się w wykonywaniu określonych działań i posiadających specjalistyczną wiedzę na konkretny temat. Dodatkowo osoby te posiadają co najmniej wyższe wykształcenie, ponieważ do prowadzenia działalności specjalizującej się w konkretnej dziedzinie potrzebne są właściwe uprawnienia. Bardzo wiele osób pojęcie wolnego zawodu utożsamia z działalnością artystyczną. Nie jest to do końca prawda, bo do wolnych zawodów można zaliczyć też prawników, farmaceutów, architektów, pielęgniarki, psychiatrów, psychologów czy lekarzy o różnorodnych specjalizacjach. Co więcej, zgodnie z art. 17 Konstytucji RP z 1997 roku przedstawiciele wolnych zawodów zaliczają się do grona osób zaufania publicznego. W związku z tym muszą posiadać nie tylko odpowiednie kwalifikacje, ale również do ich obowiązków należy dbanie o realizację szeroko rozumianego interesu publicznego.

Przedstawiciele wolnych zawodów bardzo dobrze zarabiają. To sprawia, że uzyskanie kredyty czy pożyczki nie stanowi większego problemu.

 

Dodatkowy zastrzyk gotówki a wolny zawód

Zarówno instytucje bankowe, jak i pozabankowe bardzo chętnie udzielają pożyczek czy kredytów przedstawicielom wolnych zawodów. Co więcej, osoby pracujące w oparciu o tą formę zatrudnienia mają zazwyczaj wyższą zdolność kredytową od osób pracujących na etacie. Większość instytucji finansowych specjalnie dostosowuje i kieruje swoje oferty do przedstawicieli tej właśnie grupy.

Nie zmienia to faktu, iż podczas procesu ubiegania się o kredyt w banku, brana jest pod uwagę zdolność kredytowa potencjalnego pożyczkobiorcy. Wiarygodność klienta jest bardzo dokładnie sprawdzana. Czasami zdarza się, iż pożyczkobiorca musi spełnić jeszcze inne, bardzo istotne warunki. W praktyce jest jednak tak, że instytucje wykorzystują bardziej uproszczone i mniej skomplikowane procedury. Dodatkowo, od potencjalnego klienta wymaga się także wypełnienia odpowiedniego formularza z załączoną kserokopią dowodu osobistego i dokumentu potwierdzającego wykonywanie określonego zawodu. Coraz częściej instytucje bankowe wymagają też przedłożenia zaświadczenia o zarobkach.

Osoby wykonujące wolne zawody nie będą również miały problemów z uzyskaniem szybkiej pożyczki online w instytucjach pozabankowych. Zaletą tego rodzaju sposobu finansowania jest to, że pożyczki online są dostępne dla każdego już od pierwszego dnia prowadzenia danej działalności. Podczas ubiegania się o szybką pożyczkę formalności zredukowane są do całkowitego minimum. Co więcej, cały proces przebiega szybko i sprawnie – mówi ekspert mikrorata.pl

 

Pożyczka czy kredyt – gdzie i co się bardziej opłaca?

W bankach cały proces jest zazwyczaj bardzo skomplikowany i co gorsza może trwać nawet kilka miesięcy. Dodatkowo oprocentowanie jest zazwyczaj bardzo wysokie. Banki udzielają pożyczek i kredytów na znacznie dłuższy okres czasu. W związku z tym czas spłaty zaciągniętego zobowiązania będzie stosunkowo długi, a koszty coraz wyższe. Nie warto jest się decydować na tego rodzaju rozwiązanie.

Uzyskanie pozabankowej pożyczki generuje znacznie niższe koszty od tych, które trzeba ponieść w banku. Warto jest się zdecydować na tego rodzaju dodatkowy sposób finansowania głównie ze względu na to, iż cały proces jest nie tylko łatwy, ale również przejrzysty i przebiega całkowicie online, bez zbędnych formalności. Wszystkie aspekty są dostosowane do indywidualnych oczekiwań potencjalnego pożyczkobiorcy.

Tego rodzaju rozwiązanie jest najlepsze dla osób, którym zależy na szybkim sfinalizowaniu całego procesu. Pożyczka dla firm online daje możliwość sprawnego zdobycia potrzebnych środków finansowych. Pieniądze w bardzo krótkim czasie zostaną przesłane na konto.

Wszystkie osoby wykonujące wolne zawody mogą liczyć na bardzo atrakcyjne oferty oraz na zdecydowanie łatwiej dostępne i mniej kosztowne pożyczki. Wynika to głównie z tego, że osoby te zaliczają się do przedstawicieli zawodów zaufania publicznego, a to niejako gwarantuje pewność zatrudnienia. Instytucje pozabankowe chętnie więc udzielają kredytów, bo niewielkie jest ryzyko niespłacenia zaciągniętego zobowiązania w terminie.

 

 

 

 

 

 

03.12.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |