Ograły faworytki

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pokonały na wyjeździe w kolejnym meczu ligowym wyżej notowane siatkarki z Wieliczki 3:2. Tarnowianki zajmują w tabeli I ligi siódmą lokatę z 14 punktami zdobytymi w 10 spotkaniach. Już w środę Grupa Azoty PWSZ zagra w Tarnowie z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

Kolejną miłą niespodziankę sprawiły kibicom siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów, pokonując na wyjeździe wyżej notowaną ekipę Solnej Wieliczka 3:2.

Tarnowianki wygrały pierwszego seta, ale w drugim i trzecim przewagę osiągnęły gospodynie. Decydująca dla wyniku była partia czwarta. Od stanu 19:19 inicjatywę przejęły zawodniczki z Tarnowa, a dzięki kilku błędom gospodyń zwyciężyły 25:21.

Decydujący set rozpoczął się od prowadzenia Solnej 3:0. Mimo to tarnowianki odrobiły straty i zwyciężyły 15:12.

Drużyna z Tarnowa po 10 rozegranych spotkaniach ma 14 punktów i zajmuje w tabeli I ligi siódmą pozycję. 6 grudnia tarnowianki zagrają we własnej hali z AZS Politechniki śląskiej Gliwice. Gliwiczanki mają po dotychczas rozegranych meczach 11punktów i zajmują w tabeli dziewiątą lokatę. W ostatnim spotkaniu zespół z Gliwic pokonał u siebie Uni Opole 3:0.

Solna Wieliczka – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 2:3 (23:25, 25:21, 25:19, 21:25, 12:15)

Grupa Azoty: Grodzka, Szabo, Podlasek, Pytel, Głaz, Matyszczak, Kaczyńska oraz Bodzęta, Stachowicz, Pieczka, Sobczak, Filipowicz