Efektowna wygrana

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów pokonali w Zawierciu Viret CMC 37:28 i umocnili się na trzecim miejscu w tabeli z 24 punktami zdobytymi w 11 spotkaniach. W następnym meczu tarnowianie zagrają u siebie z ASPR Zawadzkie.

Szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów odnieśli ósme zwycięstwo w rozgrywkach I ligi, pokonując na wyjeździe Viret CMC Zawiercie 37:28.

Pierwsza połowa miała dość wyrównany przebieg, dopiero na kilka minut przed przerwą tarnowianie osiągnęli przewagę. Od stanu 9:9 doprowadzili do wyniku 13:9, a na przerwę schodzili prowadząc 20:15.

Na początku drugiej połowy SPR powiększył przewagę,doprowadzając do stanu 16:25. Tej straty gospodarze nie byli w stanie zniwelować i dziewięciobramkowe prowadzenie drużyna z Tarnowa utrzymała do końca meczu.

Tarnowianie zajmują w tabeli I ligi trzecią lokatę, mając po 11 spotkaniach 24 punkty. Strata do lidera – Olimpii Piekary Śląskie - wynosi trzy punkty.W następnej kolejce, w Tarnowie, rywalem SPR będzie ASPR Zawadzkie, zespół zamykający tabelę z dorobkiem siedmiu punktów.

Viret CMC Zawierci – SPR PWSZ Tarnów 28:37 (15:20)

Bramki dla SPR: Kubisztal 8, Dutka 6, Sanek 6, Wajda 6, Nowak 4, Frycz 2,Jewuła 2, Ciochoń 1, Mogielnicki 1, Kowalik 1