Trzy gole w 10 minut

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza przegrali w Lubinie z Zagłębiem 2:4, choć rozpoczęli odprowadzenia 1:0. Po tej porażce niecieczanie zajmują w tabeli LOTTO Ekstraklasy 14 miejsce z 18 punktami zdobytymi w 18 spotkaniach.W następnej kolejce Bruk-Bet wyjedzie do Warszawy na mecz z Legią.

Świetnie rozpoczęli wyjazdowy mecz ligowy z Zagłębiem Lubin piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza,obejmują prowadzenie już w 10 minucie. Po zagraniu Mikovicia na czystej pozycji znalazł się Łukasz Piątek i celnie uderzył w róg bramki gospodarzy. Po objęciu prowadzenie niecieczanie mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniki, żadnej jednak nie udało się wykorzystać.

Gospodarze „obudzili się” w 24 minucie, ale wówczas jeszcze uderzenie głową Świerczoka obronił Mucha.

Dramat rozpoczął się w 35 minucie, gdy w krótkim czasie gospodarze zdobyli trzy gole. Autorem wszystkich był Jakub Świerczok. Pierwszego zdobył głową po podaniu Tuszyńskiego, drugiego po indywidualnej akcji, gdy ograł obrońców, wbiegł w pole karne i zaskoczył bramkarza gości, trzeciego wreszcie po dośrodkowaniu Pawłowskiego w pole karne i podaniu Guldana.

Początek drugiej połowy okazał się dla gości równie trudny.Już w 48 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w zamieszaniu pod bramką Bruk-Betu najprzytomniej zachował się Balić i zdobył czwartego gola. Chwilę później jeszcze raz na listę strzelców mógł wpisać się Świerczok, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę.

Goście nieco lepiej zagrali dopiero w końcówce meczu.W 77 minucie, po podaniu Szymona Pawłowskiego, drugiego gola zdobył Piątek, ale niecieczanie nie byli już w stanie odwrócić losów spotkania.

Po tej porażce drużyna z Niecieczy ma 18 punktów i zajmuje w ligowej tabeli 14 miejsce. Do ósmej Lechii Gdańsk niecieczanie tracą pięć punktów. Za tydzień Bruk-Bet wyjeżdża do Warszawy na mecz z Legią.

Zagłębie Lubin - Bruk-Bet Termalica 4:2 (3:1)

Bramki: Świerczok 3 (35, 40, 44 min.), Balić (48 min.) - Piątek 2 (10 i 77 min.)

Żólta kartka: Jovanović

Bruk-Bet: Mucha - Fryc, Kupczak, MaksimenkoSłaby (58 min. Iancu), Jovanović, Mrozik (46 min. Stefanik), Pawłowski, Piątek, Mikovič, Śpiączka (74 min. Janjatović)

Sędziował: M. Złotek (Stalowa Wola), widzów: 2 447