Samochód i sprzęt dla strażaków z Zakliczyna

 Gmina Zakliczyn pozyskała 260 tysięcy złotych z Funduszu Sprawiedliwości. Za te pieniądze zostanie zakupiony samochód ratowniczy dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakliczynie, a ponadto wszystkie jednostki OSP z terenu zakliczyńskiej gminy otrzymają sprzęt do ratowania zdrowia i życia ludzi.

 

Zreformowany Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, działa od września bieżącego roku. Wpływają do niego pieniądze od ludzi, którzy dopuścili się przestępstw, złamali prawo, uczynili krzywdę innym. Zmiany ustawowe pozwoliły na poszerzenie katalogu organizacji, które będą mogły pomagać poszkodowanym. Tak, aby rzeczywista pomoc dotarła do jak największej grupy potrzebujących.

Minister Zbigniew Ziobro podjął m.in. decyzję, aby niemałą część środków z tego Funduszu przekazać strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych. - To ludzie, którzy z wielkim poświęceniem, oddaniem, a często z narażeniem własnego życia, niosą pomoc innym. Zawsze należy im się za to szacunek. Ale w parze z uznaniem powinno iść realne wsparcie – mówi minister Ziobro podczas uroczystości podpisania umów z samorządami w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Gmina Zakliczyn znalazła się w gronie 13 małopolskich gmin, które otrzymały pieniądze na zakup lekkiego samochodu ratowniczego. Trafi do jednostki OSP w Zakliczynie. Ponadto wszystkie jednostki OSP z zakliczyńskiej gminy otrzymają urządzenia niezbędne do udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach bezpośrednio na miejscu zdarzenia – zestawy PSP R1 oraz defibrylatory AED. Łączna kwota pozyskanych funduszy to 260 tysięcy złotych. - Dziękuję serdecznie za wsparcie naszych starań posłowi Michałowi Wojtkiewiczowi oraz Edwardowi Siarce, Prezesowi  Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce za przychylne potraktowanie prośby mojej oraz posła Wojtkiewicza o pieniądze na samochód strażacki z Funduszu Sprawiedliwości – mówi Dawid Chrobak, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn.

04.12.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |