Jakie kolejki do specjalistów?

 W Centrum Zdrowia Tuchów jeszcze na ten rok można się zarejestrować na wizyty u dermatologa, chirurga czy laryngologa. Dużym zainteresowaniem cieszą się również badania diagnostyczne tomografii komputerowej. W kilku innych ośrodkach w regionie średni czas oczekiwania na badanie to przeszło miesiąc, podczas gdy w Tuchowie obecnie czeka się tylko tydzień.

 

Coraz więcej poradni specjalistycznych i placówek diagnostycznych rejestruje chorych na przyszły rok. Kiedy ważny jest czas, a pacjenci nie chcą płacić za wizyty komercyjne korzystają ze świadczeń poza miejscem zamieszkania w placówkach, w których kolejki są najkrótsze. Dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się badania diagnostyczne tomografii komputerowej w Centrum Zdrowia Tuchów. W zespole przychodni tutejszego Szpitala Rodzinnego jeszcze na ten rok można się także zarejestrować na wizyty u dermatologa, chirurga czy laryngologa.

Pracownia Tomografii Komputerowej wyposażana jest w precyzyjne, szesnastorzędowe urządzenie z dwumonitorową stacją lekarską. Sprzęt zapewnia optymalne parametry skanowania w połączeniu z minimalną, bezpieczną dla pacjenta, dawką promieniowania.  Możliwość skanowania całego obszaru ciała gwarantuje najwyższą dokładność analizy diagnostycznej. W sytuacji, kiedy w kilku innych ośrodkach w regionie średni czas oczekiwania na badanie to około 40 dni w Tuchowie obecnie czeka się tylko tydzień.

Podobny jest czas oczekiwania na wizytę u dermatologa. Tutaj także są bardzo konkurencyjne terminy wobec wielu małopolskich placówek służby zdrowia. Nieco krócej, około pięciu dni, pacjenci czekają na wizytę u specjalisty chirurgii ogólnej , a cztery dni w Poradni Chirurgii Onkologicznej. Stosunkowo szybko, bo po tygodniu od rejestracji, chorzy są przyjmowani przez laryngologa. Jeśli pacjentem jest dziecko czas oczekiwania u tego specjalisty jest jeszcze krótszy i wynosi tylko dwa dni.

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi w sumie 35 poradni specjalistycznych, których świadczenia są refundowane przez NFZ.  W ramach najpopularniejszych specjaliści przyjmują także w innych miejscowościach powiatu tarnowskiego. W Ciężkowicach funkcjonuje Poradnia Ginekologiczno-Położnicza. Ginekolodzy przyjmują też w Dąbrowie Tarnowskiej i Wierzchosławicach. Z wizyty u stomatologa można natomiast skorzystać w Ciężkowicach, Jastrzębi, Bruśniku, Biadolinach Radłowskich, Siemiechowie i Wierzchosławicach.

06.12.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |