Park&ride za złotówkę

 Od 1 stycznia doba postoju na parkingu park&ride przy dworcu w Tarnowie będzie kosztować złotówkę dla tych kierowców, którzy przy wyjeździe z obiektu okażą bilet komunikacji zbiorowej. Taką decyzję, na wniosek prezydenta miasta, podjęli już tarnowscy radni. Za podjęciem uchwały głosowało 21 radnych, głosów sprzeciwu nie było.

 

Oddany do użytku w Tarnowie w grudniu 2015 roku trzykondygnacyjny parking „parkuj i jedź”, mieszczący 340 samochodów, był bezpłatny przez 20 miesięcy. Opłaty, wynoszące przez cztery miesiące od otwarcia obiektu po pięć złotych za dobę, zostały zniesione decyzją tarnowskich radnych, żeby zachęcić kierowców do korzystania z parkingu. - Ten cel został osiągnięty. Notujemy rosnące zainteresowanie naszym parkingiem i jestem przekonany, że symboliczna opłata tego nie zmieni. Kierowcy doceniają, że parking jest bezpieczny, wygodny, dogodnie usytuowany - podkreśla Jacek Chrobak, dyrektor Targowisk Miejskich w Tarnowie, które zarządzają obiektem. Do końca października tego roku kierowcy skorzystali z parkingu 60 tysięcy razy, co daje około sześciu tysięcy samochodów na miesiąc. Ta liczba przekracza wskaźniki wypełnienia obiektu, które parking musiał zrealizować w związku z unijnym dofinansowaniem, przyznanym na jego budowę. Inwestycja kosztowała 17 milionów złotych, z czego ponad 11 milionów pochodziło z funduszy unijnych.

Opłaty, wynoszące złotówkę za dobę, wejdą w życie 1 stycznia przyszłego roku. Posiadacze abonamentu miesięcznego zapłacą 20 złotych za miesiąc parkowania, a zgubienie biletu, uprawniającego do wjazdu na parking, będzie kosztować 30 złotych.

Parking, oprócz 340 miejsc postojowych dla samochodów ma też miejsca dla rowerów i motocykli oraz, jedyne w Tarnowie, urządzenie do ładowania elektrycznych samochodów.

07.12.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |