Jak zadbać o dziecko?

 Stowarzyszenie „Mamy Tarnów” zaprasza 9 grudnia o godzinie 12.00 na konferencję „Być rodzicem. Jak zadbać o zdrowy rozwój dziecka”. Konferencja odbędzie się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Prelegentami będą: psycholog, psychiatra, psychodietetyk oraz neurologopeda. Wstęp jest wolny.

 

„Być rodzicem. Jak zadbać o zdrowy rozwój dziecka” – konferencja pod takim hasłem odbędzie się 9 grudnia o godzinie 12.00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Jak zapewniają organizatorzy – Stowarzyszenie „Mamy Tarnów” – konferencja ma charakter otwarty, a wstęp na nią jest wolny.

Głównymi adresatami sympozjum są rodzice oraz osoby pracujące z dziećmi i rodzicami. W trakcie wykładów poświęconych różnym aspektom wychowania i rozwoju dzieci będą mieli okazję poznać najnowsze osiągnięcia pedagogiki i psychologii w kontekście tej problematyki. Obok wykładów przewidziano także dyskusje panelowe.

Prelegentami będą: psycholog, psychiatra, psychodietetyk oraz neurologopeda, którzy podzielą się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale także praktycznymi rozwiązaniami stosowanymi w toku zawodowej pracy. W programie konferencji znalazły się bardzo uniwersalne tematy, dotyczące wszystkich grup zawodowych, których praca opiera się na wspieraniu zdrowego rozwoju dzieci i młodzieży.

 

Program:

12.05 - Etapy w żywieniu dzieci. Co jest normą, a co zaburzeniem? (Zuzanna Antecka – psychodietetyk)

12.45 - Kiedy kończy się ten bunt? Wykład i panel dyskusyjny dla rodziców i wychowawców o naturalnych i rozwojowych zachowaniach dzieci i młodzieży (Jolanta Dróżdż-Stoszek – psycholog)

13.30 - Depresja jest wokół nas (lek. Teresa Homa-Tarnowska – psychiatra)

14.45 - Neurofizjologia – właściwy rozwój psychoruchowy dziecka (Maria Porębska – psycholog, certyfikowany trener Instytutu Psychologii Neurofizjologicznej INPP Polska)

15.15 - Mowa – jej rozwój, zaburzenia, terapia – Iweta Kozłowska (neurologopeda)

07.12.2017
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |