Najpopularniejsze imiona minionego roku

 W minionym roku w tarnowskich szpitalach urodziło się 1762 dzieci. To o ponad 160 więcej niż rok wcześniej. Najpopularniejsze imiona, jakie wybierali dla nich rodzice, to Zuzanna oraz Jakub.

 

W 2017 roku w tarnowskich szpitalach na świat przyszło 880 dziewczynek i 882 chłopców. To o 164 więcej niż rok wcześniej. Najczęściej nadawanym dziewczynkom imieniem była Zuzanna. Dużą popularnością w minionym roku cieszyły się też imiona: Lena, Julia i Milena. Wśród chłopców najwięcej było Jakubów, w dalszej kolejności wybierano imiona: Kacper, Wojciech i Szymon. - Te imiona są popularne od kilku lat, zamieniają się tylko miejscami - mówi Beata Idziniak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Tarnowie.

I tak – najpopularniejsze w 2015 roku były Zuzanna, Julia, Lena i Zofia oraz Jakub, Szymon, Kacper i Karol, a w 2016 - Julia, Maja, Zuzanna i Emilia, a także Szymon, Jakub, Kacper i Filip.

Z kolei wśród imion najrzadszych w roku ubiegłym znalazły się Gniewomir, Martin – dla dziecka mieszkającego za granicą - Jeremi, Brunon i Aron. Po jednej urodzonej w ubiegłym roku przedstawicielce mają w Tarnowie Marta, Sandra, Ewelina, Carmen, Anika, Emma i Karina.

Urząd Stanu Cywilnego informuje również, że w minionym roku sporządził łącznie 2268 wszystkich aktów urodzeń. 1762 dzieci urodziło się w tarnowskich szpitalach, pozostałe akty to wpisy zagranicznych aktów urodzeń do polskich ksiąg.

05.01.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |