Sukcesy sportowców AZS PWSZ

 Drużyny siatkarek, siatkarzy i futsalistów AZS PWSZ Tarnów z sukcesami zakończyli zasadniczą rundę rozgrywek ligi akademickiej i staną przed szansą walki w kolejnych szczeblach eliminacji Akademickich Mistrzostw Polski. Drużyny siatkarskie grać będą z rywalkami i rywalami z Krakowa, drużyna futsali zmierzy się z ekipą z Nowego Sącza.

 

 

Udanie zakończyli rywalizację w ramach rundy zasadniczej rozgrywek tzw. ligi akademickiej tarnowscy studenci. Reprezentanci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w komplecie awansowali do fazy play-off, dzięki czemu staną przed szansą walki o medale oraz uzyskanie prawa gry w rozgrywkach strefowych Akademickich Mistrzostw Polski.

Największą niespodziankę sprawili siatkarze, którzy ukończyli rozgrywki na pierwszym miejscu w tabeli grupy A. Zespół prowadzony przez Jana Salamona w czterech meczach zdobył siedem punktów.

Siatkarki również uzyskały awans do rundy play-off. Tarnowskie akademiczki w czterech meczach wywalczyły sześć punktów. - Wypełniliśmy założenia i awansowaliśmy do fazy play-off. Szczególnie gratuluję chłopcom, którzy sprawili ogromną niespodziankę wygrywając swoją grupę. To jednak dopiero początek drogi do tego aby wywalczyć sobie prawo gry w półfinałach strefy C Akademickich Mistrzostw Polski. Trzeba wyciągnąć wnioski z dotychczasowej gry, zarówno zespół kobiecy jak i męski popełniał sporo prostych, niewymuszonych błędów. Aby liczyć na medale w rywalizacji małopolskich szkół wyższych musimy je wyeliminowaćtłumaczy Jan Salamon.

Do fazy play-off awansowali również futsaliści AZS PWSZ Tarnów. Rozegrali oni trzy mecze u siebie i jeden na wyjeździe. Wygrali z zespołami AZS Uniwersytetu Ekonomicznego 6:5 oraz AZS Uniwersytetu Pedagogicznego 4:2, zremisowali z AZS Politechniki Krakowskiej 4:4 oraz ulegli AZS AGH 0:2. Łącznie w czterech meczach zdobyli siedem punktów i awansowali do fazy play-off z drugiego miejsca w tabeli grupy B. – Oczywiście cieszymy się z awansu, ale już musimy szykować formę na mecz z mocnym zespołem z Nowego Sącza. Jesteśmy jednak dobrej myśli, naszym celem jest awans do półfinałów krajowych – mówi Krzysztof Tomalski, trener futsalistów.

Siatkarki walkę o medale rozpoczną już 8 stycznia, w tarnowskiej hali zmierzą się z zespołem AZS UJ. Początek meczu o godzinie 19.00. Siatkarze natomiast zmierzą się w meczu wyjazdowym, 11 stycznia z zespołem AZS Uniwersytetu Rolniczego. Rewanż w hali PWSZ w Tarnowie 15 stycznia o godz. 20.00. Futsaliści mecze fazy play-off rozegrają 14 stycznia. Na początek zmierzą się z zespołem AZS PWSZ Nowy Sącz, który wygrał rozgrywki grupy A.

06.01.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |