„Dzieckiem być...” – międzyszkolny konkurs plastyczny

 Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie zaprasza do kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Dzieckiem być...”. Hasło tegorocznego konkursu „Płynie Wisła, płynie...” ma związek z ogłoszeniem przez Sejm roku 2017 Rokiem Rzeki Wisły. Konkurs odbędzie się w kilku etapach i kilku kategoriach wiekowych, a laureatów konkursu poznamy 2 marca.

 

Zespół Szkól Plastycznych w Tarnowie jest organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Dzieckiem być...”. Tegoroczna, szósta edycja odbędzie się pod hasłem „Płynie Wisła płynie...”, ponieważ rok 2017 został ogłoszony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Rzeki Wisły.

Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach: „Maluch”, „Młodzik” i „Nastolatek” oraz w kilku etapach.

Pierwszy etap to eliminacje szkolne, prowadzone przez nauczycieli plastyki w poszczególnych szkołach. Najlepsze prace dostarczyć należy do 12 stycznia do Zespołu Szkół Plastycznych. Na odwrocie każdej pracy muszą znaleźć się: pełna nazwa oraz adres szkoły, numer telefonu szkoły, adres mailowy placówki, imię i nazwisko autora, klasa, kategoria („Maluch”, „Młodzik”, „Nastolatek”), tytuł pracy albo źródło inspiracji, a także imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego

Komisja konkursowa wybierze najlepsze prace, które zostają zakwalifikowane do drugiego etapu.

Drugi etap konkursu odbędzie się 6 lutego w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie. Autorzy najlepszych prac z każdej kategorii wezmą udział w bezpłatnych, warsztatach, podczas których, pod kierunkiem nauczycieli ZSP, wykonują pracę zgodną z tematyką konkursu. Po zakończeniu warsztatów komisja konkursowa wyłoni wśród uczniów zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

W czasie trwania warsztatów dla uczniów, nauczyciele-opiekunowie zaproszeni bedą do udziału w seminarium oraz warsztatach, prowadzonych przez nauczycieli ZSP.

Laureatów poznamy 2 marca, podczas wernisażu wystawy w galerii ZSP w Tarnowie.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej: www.zsp.tarnow.pl

07.01.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |