Fotografie Pawła Krysy

 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę fotografii Pawła Krysy „Polski Orient”. Wernisaż i spotkanie z autorem odbędzie się 10 stycznia o godzinie 18.00. Prace będzie można oglądać w galerii TCK do 31 stycznia.

 

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na otwarcie nowego roku kalendarzowego wystawą „Polski Orient”, która przeniesie nas na wschodnie krańce kraju, za sprawą fotografii i opowieści Pawła Krysy. Wernisaż i spotkanie z autorem, które poprowadzi Monika Faron-Miśtak odbędzie się 10 stycznia o godzinie 18.00, w galerii TCK.

Paweł Krysa jest historykiem, etnografem, przewodnikiem, podróżnikiem, fotografikiem, publicystą Przeglądu Prawosławnego, pomysłodawcą i organizatorem wyjazdów po Europie Wschodniej pod hasłem „Wschód is good!” - Fotografie ujęte przeze mnie w projekt „Polski Orient”, prezentują najmniej znaną i najrzadziej odwiedzaną część naszego kraju, zwaną często Ścianą Wschodnią, Polską B, a nawet C. Jeśli w ujęciu ekonomiczno-gospodarczym jakoś może się to nawet zgadzać, to w turystyczno-emocjonalnym, ani trochę. Polska Wschodnia bowiem, to według mojego odczucia, najwspanialszy kolaż jaki ten kraj ma do zaoferowania wrażliwemu odbiorcy – pisze Paweł Krysa. - Nic więc na to nie poradzę, że po prostu kocham ten nasz Polski Orient, bo tu naprawdę pachnie Wschodem, a dla mnie zawsze Wschód is good!. I o tym właśnie, chciałem za pomocą tychże fotografii Państwu opowiedzieć.

Wystawa czynna będzie od 11 do 31 stycznia. Bilety kosztują dwa i trzy złote.

08.01.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |