Szkoła widzenia – wykład w BWA

 Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie oraz Instytut Sztuki PWSZ w Tarnowie zapraszają 10 stycznia o godzinie 17.00 na wykład Bartłomieja Bałuta i Joanny Tyborowskiej „Szkoła widzenia”. Wykład towarzyszy wystawie „Lekcja dizajnu. Polskie projekty tworzone z myślą o dzieciach”. Wstęp kosztuje złotówkę.

 

Tarnowskie Biuro Wystaw Artystycznych oraz Instytut Sztuki PWSZ w Tarnowie zapraszają do Pałacyku Strzeleckiego przy ulicy Słowackiego na wykład „Szkoła widzenia”.

10 stycznia o godzinie 17.00 Joanna Tyborowska i Bartłomiej Bałut opowiedzą o znaczeniu współczesnej edukacji artystycznej w kształtowaniu świadomości wizualnej oraz o komunikacji obrazem jako nośniku wartości emocjonalnych. Uczestnicy wykładu otrzymają nowy numer pisma „Linia prosta”.

Wykład towarzyszy wystawie „Lekcja dizajnu. Polskie projekty tworzone z myślą o dzieciach”. Wstęp na wykład kosztuje złotówkę.

Joanna Tyborowska jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przez parę lat związana była z Pracownią Liternictwa i Typografii ASP w Krakowie, obecnie pedagog w PWSZ w Tarnowie, gdzie prowadzi przedmiot Grafika wydawnicza. Członek redakcji pisma „Linia prosta”. Zawodowo zajmuje się szeroko rozumianym projektowaniem z naciskiem na grafikę wydawniczą i plakat. Bartłomiej Bałut jest malarzem, nauczycielem, projektantem. Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni prof. S. Rodzińskiego w roku 2001. Adiunkt na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP - wykłada w uczelni macierzystej oraz PWSZ w Tarnowie. Doktorat uzyskał na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w roku 2012. Jest stypendystą Miasta Tarnowa w roku 2016, laureatem Nagrody Miasta Tarnowa za twórczość artystyczną w roku 2017. Od roku 2013 pełni funkcję dyrektora Instytutu Sztuki PWSZ w Tarnowie.

09.01.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |