Tarnowskie szkoły w rankingu „Perspektyw”

 III Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum nr 4 w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych to tarnowskie szkoły najwyżej notowane w najnowszej edycji miesięcznika „Perspektywy”. III LO sklasyfikowane zostało na 117. miejscu w Polsce, i ósmym w Małopolsce.

 

Redakcja miesięcznika „Perspektywy” ogłosiła wyniki 20 ogólnopolskiego rankingu liceów i techników. Jego autorzy brali pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych oraz wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, w przypadku techników uwzględniono także wyniki egzaminów zawodowych.

Według jubileuszowego rankingu najlepsze szkoły w Tarnowie to III Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum nr 4 w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.

III Liceum Ogólnokształcące sklasyfikowane zostało na 117. miejscu w Polsce, zajmując równocześnie ósmą pozycję w Małopolsce. W tym drugim rankingu wyprzedziło je tylko sześć szkół krakowskich (V LO, I LO, VII Prywatne LO, II LO, VIII LO i VI LO) oraz Akademickie LO w Nowym Sączu.

I LO w Tarnowie zajęło 24 czwarte miejsce w województwie małopolskim oraz 267. lokatę w Polsce. W czołowej pięćsetce rankingu znalazły się jeszcze dwie tarnowskie szkoły: Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II Stopnia (464. miejsce w Polsce i 38. w Małopolsce) oraz IV Liceum Ogólnokształcące (odpowiednio lokaty 496. i 43.). Miejsce w gronie stu najlepszych liceów Małopolski zapewniły sobie także: II Liceum Ogólnokształcące (46) oraz VII Liceum Ogólnokształcące (95).

Wśród tarnowskich techników najwyżej ocenione zostało Technikum nr 4 w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, sklasyfikowane na 102. pozycji w skali kraju i na 15 miejscu w Małopolsce. W gronie najlepszych znalazło się także Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, zajmując odpowiednio lokaty 188. i 25.

12.01.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |