Udany wyjazd szczypiornistów

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów pokonali w wyjazdowym meczu ligowym KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski 38:32. Tarnowianie zajmują w tabeli I ligi drugie miejsce, mając tyle samo punktów co lider z Białej Podlaskiej. W następnej kolejce zespół z Tarnowa zgra w Chrzanowie z MTS.

Udanie rozpoczęli rok piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. Tarnowianie w 13 kolejce rozgrywek I ligi pokonali na wyjeździe ekipę KSZO Odlewni Ostrowiec Świętokrzyski 38:32.

Do wygranej zespół z Tarnowa poprowadził Michał Kubisztal, który zdobył w tym meczu 11 bramek. Od początku mecz toczył się  pod dyktando tarnowian. Przyjezdni szybko objęli prowadzenie i nie oddali go do końca spotkania. Już do przerwy wynik meczu brzmiał 16:22.

W drugiej połowie przewaga SPR wynosiła już w pewnym momencie dziewięć bramek, gospodarze odrobili część strat, ale zwycięstwo ekipy z Tarnowa ani przez moment nie było zagrożone.

SPR PWSZ ma 30 punktów zdobytych w 13 spotkaniach i zajmuje w tabeli I ligi drugą lokatę. Tyle samo punktów ma lider AZS AWF Biała Podlaska.

W następnej kolejce rywalem tarnowian będzie MTS Chrzanów.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski – SPR PWSZ Tarnów 32:38 (16:22)

Bramki dla SPR: Kubisztal 11, Nowak 7, Dutka 6, Jewuła 5, Mogielnicki 2, Misiewicz 2, Wajda 2, Sanek 1, Kowalik 1, Niemiec 1