Wygrana siatkarek

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pokonały we własnej hali SMS PZPS Szczyrk 3:0 w 15 kolejne rozgrywek I ligi siatkarek. Tarnowianki zajmują w tabeli szóste miejsce z 22 punktami. Następnym rywalem zespołu z Tarnowa będzie AZS AWF Warszawa.

Kolejną wygraną w rozgrywkach I ligi odniosły siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Tym razem tarnowianki pokonały u siebie niżej notowaną ekipę ze Szczyrku 3:0.

Wyrównaną pierwszą partię gospodynie wygrały 25:23. Drugi set przyniósł jeszcze więcej emocji. Tarnowianki prowadziły już 21:17, ale zaczęły seryjnie tracić punkty, a przyjezdne doprowadziły do wyniku remisu i miały nawet piłkę setową. Gospodynie obroniły setbola, zdobyły dwa kolejne punkty i wygrały seta na przewagi. Trzecie partia zakończyła się już prawie bez walki wygraną tarnowianek 25:17.

Zespół z Tarnowa po 15 rozegranych spotkaniach ma 22 punkty i zajmuje w tabeli I ligi szóstą lokatę. W następnej kolejce rywalkami Grupy Azoty PWSZ będzie zamykająca tabelę ekipa AZS AWF Warszawa.

PWSZ Tarnów  – SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:22, 26:24, 25:17)

Grupa Azoty: Stachowicz, Szabó, Grodzka, Podlasek, Głaz, Pytel, Kaczyńska oraz Sobczak, Matyszczak, Bodzęta, Lewandowska, Filipowicz