Charytatywny turniej piłkarski i darmowe badania

 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie współorganizuje w dniu 20 stycznia charytatywny turniej futsalu dla dzieci. Poza emocjami sportowymi organizatorzy zapraszają m.in. na darmowe badania, porady, testy, masaże i zabiegi. Podczas turnieju oraz atrakcji prozdrowotnych będzie prowadzona zbiórka na dokończenie budowy hospicjum Via Spei.

 

W hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbędzie się 20 stycznia turniej piłkarski dzieci z rocznika 2007. Poza sportową rywalizacją organizatorzy zapraszają wszystkich do skorzystania z darmowych badań oraz porad lekarskich dotyczących zdrowia i zdrowego stylu życia.

Impreza ma charakter charytatywny. W jej trakcie prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na dokończenie budowy hospicjum Via Spei budowanego przez Fundację Kromka Chleba. Początek zmagań futsalistów zaplanowano na godzinę 9.00,  początek badań na godzinę 10.00.

W turnieju zagra osiem zespołów z terenu Małopolski i Podkarpacia, m.in. z Tarnowa, Wieliczki, Limanowej, Rzeszowa, Sanoka i Mielca.

Podczas turnieju odbędą się m.in. licytacje na rzecz budowy hospicjum. „Pod młotek” pójdą m.in. koszulka Unii Tarnów, koszulka ufundowana przez piłkarzy ręcznych SPR PWSZ Tarnów, a także pamiątkowa koszulka z Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Mężczyzn, podczas akademicy z PWSZ Tarnów zdobyli brązowe medale. – Zaplanowaliśmy także konkursy dla kibiców z nagrodami ufundowanymi przez Decathlon Tarnów, a podczas trwania całej imprezy będzie można poczęstować się wypiekami przygotowanymi przez rodziców młodych zawodników oraz kawą i herbatą – dodaje Przemysław Markowicz, współorganizator z Zakładu Wychowania Fizycznego PWSZ w Tarnowie.

Zakład Pielęgniarstwa PWSZ zaprasza na pomiary ciśnienia tętniczego krwi wraz z instrukcją jak prawidłowo samodzielnie wykonywać pomiar ciśnienia w warunkach domowych, poziom cukru we krwi, wzrost, masa ciała, wskaźnik BMI. Będzie także możliwość wykonania testów zdrowotnych - test uzależnienia od internetu, od nikotyny, od dokonywania zakupów oraz test w kierunku wczesnego rozpoznawania depresji. Zaplanowano też naukę techniki samobadania piersi na fantomach i pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z możliwością treningu na fantomach.

Zakład Fizjoterapii Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ zaprasza na ćwiczenia kręgosłupa, różne formy masażu klasycznego, gorącymi kamieniami, chińską bańką, komputerowe badanie stóp i komputerową ocenę sylwetki ciała oraz prezentację wybranych zabiegów fizykoterapeutycznych.

18.01.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |