Przeprowadzka tarnowskiego SOR

 Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie od 19 stycznia przeniesiony zostaje do budynku B.  Przeprowadzka spowodowana jest pracami remontowymi, które potrwają do końca bieżącego roku.

 

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie informuje, że z uwagi na rozpoczęty remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, SOR zostaje przeniesiony do pomieszczeń na parterze budynku B.

Podjazd dla karetek znajdować się będzie przy wejściu głównym – budynek D, a rejestracja w holu budynku D, po prawej stronie od wejścia. Przewidywany termin ostatecznego przeniesienia SOR to 19 stycznia o godzinie 15.00.

Remont SOR to kolejny etap przebudowy i rozbudowy oddziału, której łączny koszt wyniesie ponad 7,5 mln zł. Rozpoczęty etap obejmuje remont oraz rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Zmieni się przede wszystkim wejście do SOR, ale i hol w którym oczekują pacjenci. - Ma być bardziej intymnie i komfortowo. Powstaną dodatkowe stanowiska segregacji pacjentów, co skróci czas oczekiwania na przyjęcie. W jednym miejscu powstanie obszar dla chirurgii i ortopedii. Łącznie będzie dziewięć łóżek oddzielonych parawanami, a uwaga lekarzy i pielęgniarek będzie mogła skupić się na danym obszarze i pacjencie - mówi Anna Czech, dyrektor szpitala.

Wyremontowana zostanie również wiata dla karetek. Sam oddział zyska nowe instalacje elektryczne, wodno - kanalizacyjne, windę oraz wyposażenie m.in. w nowe USG. Remont potrwa do końca bieżącego roku.

19.01.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |