Zimą zadbajmy o zwierzęta

 Okres zimowy jest wyjątkowo ciężki dla zwierząt. Psy i koty, podobne jak ludzie, marzną, odczuwają pragnienie i łaknienie. Dlatego podstawowa sprawa to zabezpieczenie im ciepła, wody i pokarmu.

 

W Azylu dla Psów i Kotów w Tarnowie obecnie znajduje się 96 psów i 10 kotów. - Zachęcamy do adopcji, adopcji wirtualnej oraz do odwiedzin, spacerów i zabaw z naszymi zwierzakami – mówi Adrian Starzyk, kierownik Azylu.

W Azylu wszystkie budy są ocieplone. Ponadto każda ma zamontowane specjalne zasłonki na wejściu, by nie wiało. Dzięki temu temperatura jest w nich wyższa niż na zewnątrz. Temu samemu celowi służy także znajdująca się w każdej budzie słoma. Pracownicy Azylu dbają też o częstą wymianę wody, by nie zamarzała.

Równie ważny dla zachowania ciepła, zdrowia i dobrej kondycji psów jest ruch. Dlatego w okresie zimowym, codziennie część psów prowadzona jest na wybieg, aby mogły wspólnie się bawić i pobiegać. - Przychodzi do nas coraz więcej osób, tak z Tarnowa, jak i okolic, by z psiakami się pobawić, wyprowadzić je na spacer. To bardzo dobry trend. Dziękujemy i zapraszamy – mówi Adrian Starzyk.

Azylowe koty oraz szczeniaki w zimie znajdują się w ogrzewanych, komfortowych pomieszczeniach. Natomiast osoby opiekujące się np. dziko żyjącymi kotami, muszą pamiętać, by w zimie wymieniać często wodę, aby nie zamarzła. Sprawdzać należy także mokrą karmę, która też ma tendencje do zamarzania.Warto uchylać okienka w piwnicy, by koty miały gdzie się schować. Osoby trzymające psy poza domem powinny ocieplić budę, zasłonić do niej wejście oraz często wymieniać wodę na świeżą.

24.01.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |