Kolorowa Sobota w ZPS

 Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie rozpoczyna 27 stycznia cykl akcji „Kolorowa Sobota”. W pierwszą sobotę wykonać będzie można bezpłatne USG bioder dla niemowląt do szóstego tygodnia życia. Kolejna, 17 lutego, poświęcona będzie wadom postawy.

 

W sobotę, 27 stycznia, Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne USG bioder dla niemowląt do szóstego tygodnia życia. - Chcemy uczulić rodziców, by zwracali uwagę na tego rodzaju nieprawidłowości, które można skutecznie wyeliminować – mówi Jarosław Kolendo, prezes tarnowskiego ZPS.

Badania prowadzone będą w godzinach od 9.00 do 18.00 w placówce przy ul. Mostowej 6. Telefonicznych zapisów dokonywać można pod tarnowskim numerem telefonu 631-02-74.

Badanie to będzie pierwszą z akcji w cyklu „Kolorowe Soboty”, które odbywać będą się w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie w każdym miesiącu tego roku. Wiadomo już, że następna akcja – poświęcona wadom postawy – odbędzie się 17 lutego w przychodni przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Na marzec zaplanowano badania spirometryczne i konsultacje alergologiczne, kwiecień przeznaczony będzie na diagnostykę okulistyczną, a maj na badania słuchu. - Chcemy ułatwić mieszkańcom kontakt ze służbą zdrowia. Wiemy jak długo się czeka na porady specjalistyczne i badania. Zdajemy sobie sprawę z niedogodności, z którymi muszą się czasem mierzyć pacjenci. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom, promocja zdrowia, zwiększenie roli profilaktyki i edukacji zdrowotnej ukierunkowanej na pacjenta i społeczność subregionu – dodaje Jarosław Kolendo.

26.01.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |