Kataryniarz sprzedany

 Zakończyła się aukcja miniaturki rzeźby kataryniarza z tarnowskiego Burku. Statuetkę sprzedano za 3 350 złotych, a kwota ta zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Zakończyła się aukcja miniaturki rzeźby kataryniarza z tarnowskiego Burku, przekazanej przez prezydenta Romana Ciepielę przedstawicielom Tarnowskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Statuetkę wylicytować można było w internecie. Jej cena wywoławcza wynosiła 1 000 złotych, sprzedano ją natomiast za 3 350 złotych.

Odlana z brązu miniaturka o wysokości 31 centymetrów jest dziełem Arkadiusza Latosa, będącego również twórcą oryginalnego dwumetrowego kataryniarza stojącego w północno-wschodniej części Placu Bema. Rzeźba nawiązuje do historii Tarnowa oraz tradycji miasta. - Mam nadzieję, że kataryniarz, który jest jednym z symboli Tarnowa, pomoże Orkiestrze grać, a ktoś, kto go wylicytuje, przyczyni się do pięknej i pożytecznej akcji – mówił Roman Ciepiela przekazując statuetkę przedstawicielom Tarnowskiego Sztabu WOŚP.

30.01.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |