Ruszył nowy sezon kartingowy

 Tarnowscy kierowcy kartingowi uczestniczyli we Włoszech w finale pierwszej rundy WSK Champions Cup 2018. To zawody inaugurujące nowy sezon kartingowy. Tym razem najlepiej z tarnowian spisał się Marcel Kuc. Kolejne wyścigi zaplanowano już 3 i 4 lutego, również na torze w Adrii.

 

W dniach od 25 do 28 stycznia odbyła się we Włoszech inauguracja kolejnego sezonu kartingowego.

Na torze Adria International Raceway rozegrano pierwszą rundę WSK Champions Cup 2018.  Na starcie zawodów stanęli również czterej zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów. Kajetan Gawron i Maciej Gładysz wystartowali w klasie Mini 60, Marcel Kuc rywalizował w klasie OKJ, a Kacper Szczurek w klasie OK.

W kwalifikacjach Kajetan Gawron zajął 42 miejsce, Maciej Gładysz był 19, Marcel Kuc zajął 23, a Kacper Szczurek 35 miejsce. Z kolei w prefinałach kierowcy z Tarnowa przyjechali odpowiednio na 28, 13, dziewiątym i 12 miejscu.

W wyścigach finałowych uczestniczyło już tylko trzech tarnowian, którzy zaprezentowali się z dobrej strony. Maciej Gładysz zajął 25 miejsce w kategorii MINI 60, Marcel Kuc zajął 12 lokatę w kategorii OKJ, a Kacper Szczurek był 15 w kategorii OK.

Kolejne zawody z udziałem zawodników tarnowskiego klubu odbędą się już 3 i 4 lutego na torze w Adrii i w dniach 16 - 18 lutego na torze w Lonato.

30.01.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |