Światowe Dni Młodzieży – kierunek Panama

 Do 23 lutego trwają w diecezji tarnowskiej zapisy na wyjazd na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Deklaracja wyjazdu równoznaczna jest z koniecznością wpłacenia zaliczki w wysokości dwóch tysięcy złotych. Przedstawiciele Centrum ŚDM Tarnów przygotowali również propozycje dla tych, którzy nie będą mogli tam pojechać.

 

Pozostał rok do spotkania młodych z całego świata z papieżem w Panamie. Kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się od 22 do 27 stycznia 2019 roku, a zostaną poprzedzone spotkaniami w diecezjach w dniach od 17 do 21 stycznia. - Światowe Dni Młodzieży to projekt duszpasterski Kościoła, a nie jednorazowe wydarzenie. Tak trzeba patrzeć na to. To co wydarzyło się w Krakowie trwa nadal i jest przedłużane w duszpasterskiej działalności Kościoła - mówi bp Leszek Leszkiewicz.

W diecezji tarnowskiej ruszyły zapisy na wyjazd do Panamy. - Włączyliśmy się w projekt organizacyjny krajowego biura ŚDM. Mamy 3 daty wyjazdów: od 14 do 29 stycznia 2019, od 15 do 29 stycznia 2019 i od 16 do 30 stycznia 2019 roku. W ramach pakietów uczestnicy z diecezji będą mieć zapewnione wszystko, czyli przeloty w obie strony, pakiet pielgrzyma, pakiet polski i inne świadczenia - mówi Marta Wideł z Centrum ŚDM.

Wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Panamie nie będzie tani – skalkulowany został na poziomie 8,5 tys. złotych. Dodatkowo, by z tej możliwości skorzystać należy do 23 lutego zgłosić się, zarejestrować i wpłacić zaliczkę w wysokości dwóch tysięcy złotych. Ks. Marcin Baran z Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży tarnowskiej kurii przyznaje, że to duża kwota, ale zachęca parafie aby składały się na wyjazd swoich przedstawicieli do Panamy. - Zakładamy, na tyle jesteśmy przygotowani, że z naszej diecezji będzie mogło pojechać do Panamy niewiele, około 150 osób - mówi ks. Baran. - Jednak spotkać się z Jezusem może każdy, choćby nie miał możliwości, czasu, pieniędzy, by postawić nogę w Panamie.

Przedstawiciele Centrum ŚDM Tarnów, przygotowali również propozycje dla tych, którzy nie będą mogli tam pojechać. T m.in. inicjatywa „Jachtem na Światowe Dni Młodzieży". W podróży trwającej od końca sierpnia do stycznia 2019 roku, podzielonej na 11 etapów, będzie mogło wziąć łącznie kilkadziesiąt osób. Zgłaszać można się również do 23 lutego.

Młodzi z diecezji tarnowskiej proponują także „pogoń za jachtem”. - Chcemy zabrać młodzież na dwie pielgrzymki – jedną do Gdańska i Świnoujścia, drugą, dłuższą, do Lizbony. Po drodze spotykać się z Polonią, wspólnotami z tych krajów i przede wszystkim tymi, którzy byli u nas podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – informują organizatorzy.

01.02.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |