Wystawa malarstwa Martyny Czech

 Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza 2 lutego o godzinie 18.00 na otwarcie wystawy malarstwa Martyny Czech „Jad 2”. Wstęp wolny. Prace będzie można oglądać w BWA do 4 marca.

 

„Jad 2” to wystawa malarstwa Martyny Czech w rodzinnym mieście artystki. Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza 2 lutego o godzinie 18.00 na oprowadzanie kuratorskie, a o 18.30 na wernisaż wystawy, której kuratorem jest Jakub Banasiak, a partnerem Galeria Bielska BWA.

Wystawie towarzyszyć będzie katalog pod redakcją Jakuba Banasiaka, z reprodukcjami prac artystki, zdjęciami bielskiej ekspozycji i tekstami krytycznymi prof. Anny Markowskiej, Karoliny Majewskiej i Karoliny Plinty, wydany przez Galerię Bielską BWA we współpracy z BWA Tarnów.

Martyna Czech urodziła się w 1990 roku w Tarnowie. Jest absolwentką Wydziału Artystycznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom główny z wyróżnieniem uzyskała w pracowni malarstwa dr. hab. prof. ASP Andrzeja Tobisa; dyplom dodatkowy w pracowni interpretacji literatury dr. hab. prof. ASP Grzegorza Hańderka.

Laureatka Grand Prix 42. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2015” w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej (2015); finalistka Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 9 w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku (2017); laureatka głównej nagrody w kategorii sztuki wizualne w konkursie Programu 3 Polskiego Radia „Talenty Trójki” (2017).

Autorka wystaw indywidualnych „Jad” w Galerii Bielskiej BWA (2017), „Pewne konflikty” w Galerii Potencja w Krakowie (2016) oraz indywidualnej prezentacji obrazu „Swoja” w Galerii Pojedynczej w Katowicach (2017). Uczestniczka wystaw zbiorowych, m.in. „Motion” w Galerii Gruning w Krakowie (2017), „Fantastyczna Chemia: dysfunkcja dysfunkcji” w Galerii Różnia w Warszawie (2017), „Salon Wiosenny” (2017), „KREW-WERK” w Fundacji Galerii Foksal w Warszawie (2016) oraz „Pusty Tarnów?” w Art Squat w Tarnowie (2016).

- Od ogłoszenia wyników Bielskiej Jesieni okazało się, że dzięki „spokojnej głowie”, wolnej od ciągłych zmartwień związanych ze zdobywaniem materiałów i pieniędzy, mogę jeszcze intensywniej malować, rozwijać się, doskonalić warsztat, próbować innych środków przekazu, skupić się na przygotowaniu do obrony tytułu magistra. Bez aspektu finansowego konkursu nie było by to możliwe – mówi Martyna Czech. - Nagroda utwierdziła mnie w przekonaniu i w wierze w samą siebie; w to co robię. Zyskałam więcej pewności siebie i mimo, iż nadal nie rozumiem świata ludzi, jest łatwiej mi w nim funkcjonować bez podkulonego ogona.

Wystawę oglądać będzie można w Tarnowie do 4 marca.

01.02.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |