Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

 Znamy już 321 zespołów, które 16 marca będą rywalizować w drugim, wojewódzkim etapie olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Z 30 tysięcy uczniów, którzy przystąpili do konkursu, pozostało 963 najlepszych. Są w tym gronie uczniowie trzech szkół z Tarnowa.

 

„Lekcje z ZUS” i olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Od początku projektu, który realizowany jest od 2014 roku, w „Lekcjach” uczestniczyło ponad 157 tysięcy uczniów, a blisko 85 tysięcy z nich brało udział w Olimpiadzie.

Tegoroczny pierwszy etap szkolny Olimpiady wyłonił zespoły z 321 szkół. W województwie małopolskim w pierwszym etapie udział wzięło 2839 uczestników z 94 szkół ponadgimnazjalnych. Do etapu wojewódzkiego w Małopolsce zakwalifikowały  się 22 szkoły. Do drugiego etapu Olimpiady zakwalifikowali się  m.in. uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie, Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni, I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach i Zespołu Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w  Tarnowie.

Drugi etap to rywalizacja zespołowa reprezentacji trzech uczniów ze szkoły. Która ze szkół  będzie reprezentować Małopolskę w kolejnym etapie wiadomo będzie w marcu.  
W finale w Warszawie rywalizować będzie 16 najlepszych drużyn z całej Polski. Dołączą do nich cztery zespoły, które otrzymają od organizatorów „dzikie karty”, przyznawane za bardzo wysokie wyniki w drugim etapie. Do zdobycia są nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, czytniki e-booków) oraz indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnię.

02.02.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |